Auto-Tune on Antares Audio Technologiesin valmistama, äänitysstudioissa käytettävä, pääasiassa laulussa esiintyvien sävelkorkeuden epätarkkuuksien korjaamiseen tarkoitettu tietokoneohjelma. Auto-Tune pystyy prosessoimaan muutakin materiaalia kuin laulua, mutta kuitenkin vain YKSIÄÄNISTÄ signaalia jonka sävelkorkeus on helposti tunnistettavissa digitaalisesti.
Itse olen kehittänyt menetelmän, joka kykenee korjaamaan MONIÄÄNISIÄ signaaleita, ja erityistutkimusalanani on sähkökitara. Menetelmäni perustuu oppivaan matemaattiseen tekoälyyn liittyen signaalien separointiin, informaatioteoriaan mallin asteluvun estimoimiseksi sekä signaalinkäsittelyyn littyen taajuusanalyysiin. Onko kenelläkään kokemusta, onko tämänlaisia menetelmiä jo ollut markkinoilla? Onhanperus-auto-tune jo melko vanha tekniikka.
Auto-Tunesta eteenpäin?
5
150
Vastaukset
- jake-jakkara
Mulla on parempi ehdotus: hyppää kylmään veteen rauhottumaan vähäsen. Sitte sen jälkeen voit vaikka viskata ne sun älyvirittimes sinne perässä.
- aaälbpubirgc
Mulla on parempi ehdotus teille "järvi-veteen"-pedofiili-insesti-kommari-paskoille". Itse minua v*tuttaa soittaa väärin vaikkapa 3- tai 4-sointuja kitaralla 50-100 kertaa päin persettä. V*tuttaa kamala harjoittelu kun ei pärjää. Olisi hyvä jos saisi laitteen joka korjaisi vaikkapa yhden väärin laitetun sävelen oikein. Voi v*ttu kun saisi laitteen joka soittaisi kitaralla c-duurin väärin cis-e-g muotoon c-e-g ja ilmoittaisi sen.
Vetäkää Käteen*** -):
- näin on
Minä olen kehittäny vielä paremman: ei ala soittamaan ollenkaan jos ei taidot riitä muuhun, ku naapurien kiduttamiseen. Siihen ei kovin syvällistä matikkaa tarvita.
- vasarallasormeen
Nyt sä olet kyllä menny ihan vikaan. Autoja tuunataan ja joissaki on kaks pakoputkea mut ei sillä ole mitään tekemistä kitaransoiton kanssa. Ellei sitte halua soitella takapenkillä kitaraa mut se ei varmastikkaan tähän kuulu.
- kalavale1
Et sä mitään autotunea tartte. Tarttet vaan harrastuksen, minkä hallitset paremmin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444318Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202774Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412532Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?851529Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161476- 481199
- 811135
- 59993
- 45986
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En176977