Ylpeys lankemuksen edellä; Anu Saagim oli ajautua prostitutioon

http://www.iltasanomat.fi/bigbrother/art-1288608988803.html
"BB: Anu avautui vaikeista ajoistaan - meinasi ajautua prostituoiduksi
_____________

TÄSSÄHÄN se tulee nyt suorasanaisesti ja avioimesti viimein tunnustettua, mitä muuten ollaan kauan ounasteltukin... eikä siihen ajatukseen kai paljoa edes vaadita-.
Mutta oliko se vain niin "oli ajautua"?

No sen päättäköön jokainen itse, missä ja miten ko. naikkonen on elämäänsä totetuttanut!?

Aviomies - ex mies vai mikä se Ristomatti on`kin tälle - sai juuri äskettäin sydänkohtauksen vaan eipä asia tätä ''puolisoa'' pahasti järkyttänyt sekään kuten ei oman poikansa kuolemakaan!
Joka ei kai ihan pelkkä onnettummus sekään ollut puhutaan Virossa?
11350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

aikana ei ulkomaille matkustaminen tai ulkomaalaisten tapaaminen ollut mitenkään yksinkertaista ja kiinnostaisikin tietää mitä työtä Anu teki Neuvostoliiton aikana että pääsi tapaamaan ulkomaalaisia miehiä?

Äänestä

pojan kuolemasta? Oliko Ristomatin kanssa, mitä tapahtui?

Äänestä
  • Se oli Ristomatin poika joka on kuollut jo aikaa sitten.Tämä Anun poika pitäisi olla Ristomatin mutta täysin varma se ei ole.Saattaa olla ihan kenen tahansa tekemä.

    Äänestä

Hesarin juttuhan sen kertoo! Täys vosu koko nainen ja jakanut rasiaansa surutta. Myyyt kehoaan sun jos siitä ollut saatavilla taloudellista hyötyä!!!

Äänestä

Siitä lähtien kun Anu Saagim tuli julkisuuteen Suomessa, hänet leimattiin virolaiseksi huoraksi ja lutkaksi, lähinnä suomalaisten naisten toimesta.
Ei ole kuitenkaan mitään todisteita siitä, että Anu Saagim olisi harjoittanut huoran ammattia koskaan, tai että hän täyttäisi lutkan määritelmän, mitä ikinä se tarkoittaakaan.
Sen sijaan, kun Saagim kertoi nähneensä suomalaisia naisia jotka ovat lyhyitä, lihavia eivätkä huolehdi itsestään kunnolla. Hän teki huomion jonka muutkin ovat väkisin tehneet.
on tykkänään eri asia, onko ihmisiä soveliasta arvostella ulkonäön perusteella. Itseni mielestä ei ole. me kaikki synnytään sen näköisiksi kun satutaan syntymään. Toki itse voi tehdä jotain omalle olemukselleen.
kyse on kuitenkin siitä mikä on totta ja mikä pelkkää herjaamista ja panettelua.
Anu Saagim on kaunis ja sensuelli nainen joka pitää miehistä ja seksistä, eikä hän sitä kiistä. Se ei kuitenkaan tee hänestä huoraa eikä lutkaa.
Jos Anu Saagim eläisi jossain sellaisessa kulttuurissa jossa seksuaalisuus ja intohimo ovat luonnollisia asioita. ei hän nostaisi sellaista kohua kun täällä ahdasmielisessä, synkässä ja umpiluterilaisessa Suomessa.
Täällä saa julkkis paljon anteeksi kun on köyhä, ruma ja rapa-alkkis. Sellainen kansanomainen

Äänestä
  • Kyllähän Risto Matti on tainnut maksaa kalliisti äidiltään saamilla rahoilla Saagimin puutarhan hoidosta ! Venäläiset naiset ovat melko holtittomia tuon alapäänsä kanssa!
    Risto Mattia on viety kuin ministeri Kyllöstä konsanaan!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Anu Saagimia vihaavat sellaiset suomalais-ämmät jotka eivät omalla ulkoisella ja sisäisellä olemuksellaan saa itselleen muuta kun sen porsaan joka kuorsaa sammuneena olohuoneen sohvalla. Saagimia vihaavat taas sellaiset suomalais-äijät jotka eivät omalla ulkoisella ja sisäisellä olemuksellaan saa muuta kun sen viäräsäärisen persjalkaisen ja läskin puutarhatontun joka huutaa ja mäkättää aamusta iltaan.

Äänestä

Olen alusta asti ymmärtänyt, että AS on maksullinen. Ei tämä nyt mikään uutinen ollut. Tekstissä vihjataan sinne päin, mutta kyl se näi o.

Äänestä
  • AS on ainakin itse sanonut, että hän on kiinnostunut rikkaista miehistä. Sen takia hänestä ei pidetä, koska hän on onnenonkija, eikä halua edes käyttäytyä hyvin. Suomessa on paljon kauniita ja mukavia naisia, eikä heitä haukuta tai vihata. AS on provoilija. Hän haukkuu kaikkia muita, jopa miestään ja haukkuu toisten ulkonäköä. Hänestä tulee mieleen, että hänellä on mielenterveysongelmia. Narsismi esimerkiksi, hirveä kateus ja epävarmuus muita kohtaan. Ei kukaan voi muuten olla niin kiukkuinen ja hän elää menneisyydessä, kun oli nuori ja kaunis. Ulkonäkö kuitenkin rapistuu, joten vanhana hän on vain ruma ja kiukkuinen.

    Äänestä

  • Kyllä Sagim on vieläkin hyvän näköinen nainen, vaikka ikää on jo yli 50-vuotta! Ristomatti Ratian yksi vaimo asunee edelleen USAssa. Hänellä on kolme tytärtä Ratian kanssa. Tamä vaimo alkoi seurustella tenniksenopettajansa kanssa ja ero tuli. Ristomatti ei ole liiemmin tyttäriään tavannut!
    Muistan lukeniini Saagimin ja Ratian avioliittoon meno syistä jotakin. Siinä oli Ratian rahaongelmat, hän ei halunnut maksaa pettäjävaimolleen tyttärien elatustä, vaan siirsi omaisuuttaan vaimo- Sagimin nimiin. Sagim taas sai oman firmansa pystyyn Ratian tuella ja varsinkin maineella! Bisnestä puolin ja toisin!
    Hyvin menee, Ratia asui isossa kartanossa maaseudulla ja Sagim Tallinnassa. Heidän poikaansa taas hoiteli Sagimin äiti!
    Nyt ei enää ole kyse rahojen jakamisesta, voi elellä kuten huvittaa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Onnenonkijoiden äiti kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/bigbrother/art-1288608988803.html
"BB: Anu avautui vaikeista ajoistaan - meinasi ajautua prostituoiduksi
_____________

TÄSSÄHÄN se tulee nyt suorasanaisesti ja avioimesti viimein tunnustettua, mitä muuten ollaan kauan ounasteltukin... eikä siihen ajatukseen kai paljoa edes vaadita-.
Mutta oliko se vain niin "oli ajautua"?

No sen päättäköön jokainen itse, missä ja miten ko. naikkonen on elämäänsä totetuttanut!?

Aviomies - ex mies vai mikä se Ristomatti on`kin tälle - sai juuri äskettäin sydänkohtauksen vaan eipä asia tätä ''puolisoa'' pahasti järkyttänyt sekään kuten ei oman poikansa kuolemakaan!
Joka ei kai ihan pelkkä onnettummus sekään ollut puhutaan Virossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu