Älkää hei vain harrastako seksiä jos ette halua lapsia.
Seksi on vain lasten tekoa varten
pliis.
11386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tai jos saattekin lapsia niin älkää ainakaan päätykö puolivahingossa lakanoiden väliin belgialaisen Bicky Royal-miehen kanssa.
Sehän on se seksin tarkotus. Harmi vaan että gambialaiset yt-sonnit on sekottanu suominaisten päät. No sinänsä hyvä että Afrikkaan tulee tuloja kun euroopan naiset käy naimassa siellä.
Minun rahojanihan ne pääasiassa ovat.
Tyttäresi on kyllä seksimatkailusta elävä esimerkki.
Tai mahdollisesti tulevien vuosien aikana kuollut sellainen, jos vetelee paljaalla yhtä ahkerasi kuin tähänkin asti.
Seksi on seksiä ja todella mukava harrastus jos et ite halua pidä ne housut jalassa mut älä valita
Totta kai haluan lapsia, mutta en juuri nyt.
Minä olen käyttänyt oman käden oikeutta eikä vieläkään ole yhtäkään lasta pullahtanut peräaukosta ulos. Mistähän tämä johtuu?
Koska itsepölytys ei ole ihmisten juttu vaan ristipölytys.
Seksiä kaikki tyynni. Aloittaja puhui nimenomaan seksistä. Joten minä totuudenmukaisesti vastasin omalta kohdaltani ja totesin, ettei lapsia vielä ainakaan ole syntynyt.
Jonkun evoluutiobiologisen teorian mukaan nainen olisi saanut miehen pysymään luonaan siten, että nainen on tarjonnut seksiä jatkuvasti. Lähes kaikilla nisäkäslajeillahan on niin, että naaraalla on kiima-aika, joka on ainoa aika, jolloin naaras sallii uroksen siittämistouhut. Ilmeisesti kuitenkin ihminen on luonut erilaisen tavan, jossa nainen on tarjonnut miehelle seksiä jatkuvasti, jolloin miehellä ei ole ollut tarvetta lähteä etsimään uusia naaraita siitettäväksi ja toisaalta nainen on saanut mieheltä suojelua.
Jos tämä evoluutioteoria pitää paikkaansa, niin silloin alkuperäisen kirjoittajan väite ei nimenomaan pidä paikkaansa.