T.P. -jatkoketju

tarinanloppu?

Etsintäkuulutuspalstalla ollut ketju näyttää saavuttaneen maksimimäärän, niin mielenkiinnosta kysyn kuinka tapauksen kanssa kävi? Taisi ne vikat viestit tonne olla kuitenkin viime vuoden puolelta eli tilanteeseen varmaan tullut päivitystä. Saatiinko tyyppi lopulta uudelleen oikeuden eteen ja saiko kunnon rangaistuksen?

Itseäni tapaus ei koske, mutta sen ketjun luettuani haluan tosiaan tietää saiko tuo ansaitsemansa. Ja kanssa sen mitä sille koiralle kävi, saiko entinen omistaja sen takaisin? Googletettuani tuon tyypin nimen, tuli muuten vastaan hakutuloksissa tämä:
http://www.koirat.com/kuva/taika_37310

Outoa, koska tyypin nimeä ei kuitenkaan tuolla sivulla lue vaikka googletin nimenomaan sillä nimellä, mutta koira kuitenkin vastaa tuntomerkkejä. Onkohan tuon kuvan siis lisännyt alkujaan T.P. itse, eikä se entinen omistaja???

Tuosta tyypistä tulee muuten mieleen 21-vuotiaana tapaamani entinen seksipartneri, vaikka oli ihan eri ihminen kyseessä. Ekat puoli vuotta nähtiin ihan normaalisti (huomaa, seksisuhteeseen nähden normaalisti, eli ei kuitenkaan tavattu sukulaisia tai kavereita koska ei ollut vakavammasta kyse), kunnes sitten yhtäkkiä tyypiltä tulee tekstari että duunipaikka lähti alta, voitko antaa 200 euroo. Järkytyin viestistä koska vaikka olinkin alusta lähtien tiennyt tyypin valehtelevan "tunteistaan" yms. ja lähtenyt siksi mukaan alunperinkin seksisuhde-asenteella (ja tyyppi oli sitten lopulta lakannut sen lipevän tunteistaan esittämisen, kun oli huomannut etten itsekään ottanut juttua vakavasti), en siitä huolimatta olisi osannut ikinä uskoa sen ryhtyvän pyytämään multa RAHAA (olin kai aika naiivi, nykysin tietää paremmin että kaikki on mahdollista keltä tahansa jota ei tarpeeksi syvällisesti tunne!)...

Mieli oli tollasen jälkeen aika apea, mutta vastasin kuitenkin ettei mulla muka ole sellasia rahoja ja miksei pyydä kavereiltaan tai vanhemmiltaan. Siihen mies, että ei niillä kuulemma ole, ja että ei mukamas voi ostaa rahaa ruokaan... Vaikka olinkin "vasta" 21 ja ihmissuhteiden osalta ennalta täysin kokematon, en mennyt siihen lankaan vaan huijasin tyyppiä uskomaan, että saisi rahaa sitten kuukauden päästä kun nähtäs (olin kuukauden toisella puolen Suomea). No, nähdessämme tietty tiukkasi rahasta ja sanoin ettei mulla ollut. Alkoi tietty kauhea lapsellinen kitinä, että "sähän LUPASIT" (paraskin puhuja lupausten suhteen! :) ), ja tyyppi kuitenkin oli mua 4 vuotta vanhempi (25 tuolloin) eikä silti kypsyydestä tietoakaan... Olisi lisäksi yrittänyt päästä kämpilleni loisimaan tietysti väittäen syyksi mun kanssa olon ja musta huolehtimisen yms. paskaa, mutta sanoin siihen tiukasti että sellanen ei käy ellei ole valmis alusta lähtien maksamaan omaa puoltaan vuokrasta. Tottakai heti muuttui ääni kellossa... Ton jälkeen kyllä nähtiin vielä jonkin aikaa seksin merkeissä, yksinäinen kun olin ja se oli se eka partneri kuitenkin, mutta eihän siitä mitään enää tullut kun noi rahamankumiset jatku sinnikkäästi aina tietyin väliajoin uudelleen, vaikken penniäkään koskaan sille antanut.

Joten ton kokeneena, vaikken kylläkään huiputetuksi tulleena (enkä sydänkään särkyneenä kun olin alusta lähtien nähnyt ettei siitä voisi seksiä enempää tulla), sympatiat on teidän puolella ja haluaisin kuulla paljonko tosta toikin selkärangaton mato lopulta sai. Niin ja tietty sen koiran kohtalon minkä jo alussa mainitsin, musta koira pitäs ehdottomasti saada pois tommoselta, en usko alkuunkaan että asianmukasesti sitä hoitaa jos on muutenkin tollanen.

0

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Marja sulkee liikkeen

        Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
        Oulainen
        22
        5081
      2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

        Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
        Oulainen
        2
        4083
      3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

        Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
        Ikävä
        136
        1310
      4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

        kaivatullesi tähän alas 💕💕
        Ikävä
        101
        1302
      5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

        Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
        Ikävä
        12
        1220
      6. Oletko loukannut

        Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
        Ikävä
        93
        1094
      7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

        Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
        Hyrynsalmi
        17
        903
      8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

        Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
        Ikävä
        168
        855
      9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

        Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
        Ikävä
        61
        793
      10. Milloin se sitten

        On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
        Ikävä
        37
        769
      Aihe