MIES VANHENI TAVATTAESSA 10 VUOTTA :D

Beaglegirl, 53v

Heh...

Törmäsin mieheen Turusta 59v, joka oli liikunnallinen jne se kaikki tavallinen.
Tavatessamme mietin hänen ikäänsä ja yritin johdatella jutusteluamme siihen, mutta hän halusi lenkille kävelemään, kulki 5m mua edeltä, luetteli jos jonkinlaisten senssipalstojen nimiä mm Aamuset ja lopuksi ilmoitti, että hänen taitaa olla aika kertoa yksi asia... nimittäin hän olikin 69v !!!

Kerroin hänelle, että mitä muuta pikkuasiaa hän oli "muuttanut" ilmoituksessaan. No, kotipaikka muuttui Turusta Maskuksi.

Enempää en halunnut tietää, vaan ilmoitin hänelle, että lenkkimme päättyy, sillä en halua kuulla enempää valheita. Hänen mielestään tuo iän valehteleminen oli täysin oikeutettua, koska kyllähän minä tiesin, että 70-vuotiaat naiset ovat...vanhoja mammoja. Viimeinen lauseeni taisi olla, että "aivan, niin ovatkin ja he seurustelevat kaltaistesi vanhojen pappojen kanssa"....

Hyi!! Oma äitinikin on vasta 75-vuotias :)

9

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • susansh

      Hih...sitä se ikä teettää,
      muistikin menee :-)

    • Real life.

      Kyllähän näihinä aikuisiin nettisankareihin kannattaa suhtautua todella varauksellisesti. Muutama kokemus takana, kaikilla ollut profiilissaan vähintään viisi vuotta vanha valokuva, jokaisella selityksenä tuolle ollut ettei ole uudempia kuvia. Toinen yhtäläisyys noilla kaikilla ollut, että ennen tapaamista keskusteluissa sanottu, että alkoholia käyttää joskus. Okay, lienee totta, mutta silloin joskus kun käyttävät, niin silloin juodaan aamusta iltaan ja muutama päivä peräkkäin. Valitettavasti, kun itsensä näkee joka päivä peilistä ei asiaa havaitse, mutta jokaisella kasvoista tuo näkynyt pöhöttymisenä ja punanaamaisuutena, ominaisuudet jotka vaativat suht suurta alkoholin kulutusta. Nuo esimerkit laitoin vain kuvaamaan sitä "rehellisyyttä". Olkaa hyvät naiset varovaisia näiden nettiherrojen kanssa, uskallan väittää että heistä 90% on aivan jotain muuta kuin mitä antavat ymmärtää.

    • Me and You

      Hello Real life,

      samanlaisia kokemuksia minullakin on deittipalstoilla olevista herroista.
      Alkoholi ja sen tuomat lieveilmiöt näyttävät kuuluvan jokseenkin jokapäiväisiin elintarvikkeisiin näillä vanhenevilla herroilla. Ja se että, edellisellä kumppanilla oli mielenterveysongelmia. Itsehän he ovat ongelmattomia peiliin avoimin silmin katsojia.

      Onkohan täällä ollenkaan Herrasmihiä?

      • abcdef...

        väitän että suurin osa suomiukoista on alkoholisteja ja mielenterveysongelmaisia. Paras katsella ulkkiksia kumppaniksi vaikka sielläkin voi olla mitä oudoinpia kultturellisia juttuja totuttavana.


      • Nuorekkuuden salat
        abcdef... kirjoitti:

        väitän että suurin osa suomiukoista on alkoholisteja ja mielenterveysongelmaisia. Paras katsella ulkkiksia kumppaniksi vaikka sielläkin voi olla mitä oudoinpia kultturellisia juttuja totuttavana.

        Heh...ihan samanlainen kokemus mulla.

        Miehen piti olla 35v. Treffit tehtiin ruokaravintolaan, enkä nähnyt siellä ketään tuon ikäistä. Eräästä pöydästä nousi mie ja viittoi mua pöytäänsä. Tämä mies siis myös oli vanhentunut vuorokaudessa yli 10 vuotta eli olikin sitten 47.

        Kun kysin asiasta, mies vastasi, että kyllähän hän on nuoren näköinen. No ei tosiaankaan ollut!

        Pihvit söin, mutta se jäis iihen. Jos valehtelulla aloittaa treffailun, ei ole mitään yhteistä sen jälkeen.


    • Valhe paljastuu

      Turkulaisista miehistä suomi24 kokemuksia:

      Jokaisella profiilikuvana joku nuoruudenaikainen otos. Usein myös sen aikaiset aurinkolasit päässä. Liikunnallisia ovat ja etsivät hoikkia naisia. Valokuvaa vaativat...
      mihin niitä keräilevät, en tiedä.... hyi!

      Treffeillä miestä ei profiilikuvan perusteella tuntisi. Ulkonäkö kertoo, ettei juurikaan kaljapullon vierestä ole mihinkään liikuttu. Epäsiistejä isomahaisia vanhuksia ovat ne "kunnostaan huolta pitävät" tyypit.

      Moottoripyöräilyä harrastava, ja kyytiäkin tarjonnut tosi mielenkiintoiselta vaikuttava mies paljastaa treffeillä totuuden. Ei se pyöräily nyt onnistu, kun poliisi vei ajokortin vuodeksi kuivumaan. Ja tilaa kolmannen kaljatuopin pöytään.

      Suomi24 on surkeiden valehtelijamiesten deitti.

      • miesvm1967

        No, ei turkulaiset ( kehyskunnat) naisetkaan aina totta puhu. Tosin kyseessä on globaali ongelma eikä turkulaisuus. Itse olen kanssa tästä turun pientareelta niin on kokemuksia turkulaisista naisistakin. Normaali vartalo turun murteella on suomeksi käännettynä >10 kiloa ylipainoa :P


    • Varsin monet valehtelevat profiileissaan. Monet ovat vanhempia kuin mitä ovat ilmoittaneet, ikä vaihtelee muutamasta vuodesta kymmeneen. Paikkakunnan kanssa sama juttu, ovat jostain muualta kuin mitä ovat ilmoittaneet.

      Profiiliteksteissä vaikuttavat järkeviltä miehiltä, mutta muutaman viestin jälkeen jo tulee seksiehdotteluja. Järkeviäkin miehiä toki löytyy, jotka eivät valehtele profiileissaan, mutta niitä tulee varsin harvoin vastaan!

    • miesmaisteri+50

      Jaa, kylläpä turkulaisten kanssa on ongelmia. On niitä rehellisiäkin miehiä, jotka eivät tosin kaikille kelpaa. Tökerimmin ovat käyttäytyneet koulutetut ja kulttuuria harrastavat naiset. Asunto sekaisin ja itsestä puhutaan, kaikki käytännön asiat treffien onnistumiseksi tekemättä. Joku vielä päissään kuin tikka. Kuvaa ei ole "nyt juuri" lähettää ja perillä odottaa 20 kg ylipainoinen, mummoikäinen nainen. Tapaa sitten näitä... On niitä sankareita naisissakin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1394
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      52
      1316
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1095
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      120
      1046
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      65
      687
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      165
      646
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      538
    9. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    10. Valehtelu

      Oletko valehdellut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      483
    Aihe