metsästyskiväärillä Heiskasen?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KUINKA H***VETISSÄ SEPPO PÄÄSI HETI SUOMEEN
vaikka oli murhannut
7237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Heiskanen oli paha ja Suppo hyvä.
Hätävarjelu ei ole murha...
no ois sitä silti kuulusteltu, ja venäjällä ois varmaan saanu jonkun tuomionkin. Tuskin murhasta, mutta taposta tmv.
ihan kreisiä väittää, että ihan pienellä selittelyllä, että joo tos maas makaa ruumis, mä tapoin sen hätävarjeluks, selvittäis tosta...
ja olihan siel mökillä muutakin hullua tekeillä, mm. sebastiania ammuttu. jotenki luulis et poliisi vois kysästä, että mitä tääl on tapahtunu ja kuka on tehny ja mitä
Venäjällä ei olis saanut tuomiota. Jos Suomessa olisi vastaavasti tehty niin olisi tuomio tullut sepolle
Seppo on greenpeace-aktivisti jota Heidi Hautala suojeli. Pääsi suomeen mut tipahti jäänmurtajalta veteen ja ui kanadaan jossa viettää eläkepäivänsä.
Suppohan ei viherpipertäjiin eksy, on se niin kova jätkä.
Seppo kertoi Helenan tulkkaamana Venäjän viranomaisille, että ammuin Heiskasen hätävarjeluksi. Sen jälkeen poliisi sanoi jotta "aha, no eipä tässä sitten mitään, lähetetään ruumis vaan Suomeen haudattavaksi. Voittekin kiireesti mennä varaamaan paluulentonne lippuja ja soittelemaan sukulaisillenne kuulumisia. Mitäpä tästä sen suurempaa numeroa tekemään. Harashoo!"
Kun Heiskasen ruumis sitten saapui Suomeen, Suomenkaan viranomaisia ei kiinnostanut hengiltä ammutun kohtalo. Suoraan vietiin hautuumaalle ja kuopattiin, eikä poliisille tullut mieleenkään kuulustella Seppoa. Ei vaikka Heiskanen oli juuri pidätettynä ja epäiltynä Kuulien kaappaamisesta. Ja vaikka poliisit juuri tutkivat kovin kiinnostuneina Amandan rahanpesuepäilyä ja mm. Heiskasen kytkökisä siihen. Mutta mitä menneitä enää muistelemaan, "tikulla silmään sitä joka..." ajattelivat Suomen poliisit.
Niinpä Seppo selvisi Heiskasen tappamisesta niin Venäjällä kuin Suomessakin kuin koira veräjästä ja voi nyt lähteä muille maille elostelemaan. Talellekin lupasi, että tämä voi tulla tapaamaan tappaja-vaariaan, kunhan vaari löytää uuden paikkansa. Vankilahan se paikka ei tietenkään ole. Ei sinne nyt taposta pistetä! Ei Venäjällä eikä Suomessa.
Kenelle tämä sarja olikaan tarkoitettu? Pitääkö Salkkarien K-12 merkintä ymmärtää, että kielletty YLI 12-vuotiailta tai ainakin kaikilta niiltä, jotka ovat henkisesti 12- vuotiaan yläpuolella?