Kyse on nykyisen Turun Hovioikeudessa työskentelevän Tuomarin päätösvallassa tehty törkeä huolimattomuus virhe aikaisemman murha syyteen alentamisesta tapoksi. Sillä käräjäoikeuden tutkiman syytekertomuksen olennaisena osana on todettava että nämä kaksi suomalaista nuorta miestä uhkailivat Jenniä kuolemalla jos hän ei suostu toimimaan huumekuriirina. Joten esitetty tappo uhkaus ennen Jennin tappamista on kumoamaton osoitus murhasta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288615757440.html
Lisäksi aiemmin mediassa esitetty tapahtuman kulku kertoi että nämä nuoret miehet nauttivat kovasti toimeenpanemastaan Jennin murhaamisesta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288615757440.html
Lisäksi aiemmin mediassa esitetty tapahtuman kulku kertoi että nämä nuoret miehet nauttivat kovasti toimeenpanemastaan Jennin murhaamisesta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos tuon epäpätevän tuomarin laittaisi ihan suunnitellusti kylmäksi, niin selviäisiköhän siitäkin kolmen vuoden istumisella? Vai tulisiko sellaiset "tuomariekstrat" että ei elinkautinenkaan riittäisi?
Väitän että Suomen Oikeuslaitoksessa on muutamia suomenruotsalaisia Tuomareita joiden oma isä on ammatiltaan Tuomari joka on vaatinut poikaansa vastentahtoisesti opiskelemaan Tuomariksi. Ja silloin ilmenee helpostikin tälläistä viime aikoina esille tullutta epäpätevyyttä Tuomarin viran hoidossa.
Tämä on keskustelupalsta eikä teidän sairaiden terapiaan tarkoitettu.
Aivan niin Suomi 24. Maailman menoa on virallinen keskustelupalsta jolla käsitellään ajankohtaisia ja tärkeitä asioita.