Rikollisjärjestö terririsoi liikennettä

Veturimiesten liiton Helsingin osaston työnseisaus, joka VR:n mukaan on laiton, pysäyttää liikenteen puoliltaöin torstain kääntyessä perjantaiksi. Aiemmin VR oli epätietoinen siitä, pysähtyykö liikenne täysin. Nyt yhtiö tiedottaa, että näin on.

Milloin Suomesta saadaan kitkettyä järjestäytynyt rikollisuus, joka on vakava haitta ja uhka kansalaisille. Tässäkin tapauksissa kyse on laittomasta johdetusta toiminnasta.
14130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Onneksi suolikaksneljä toimii :))))))))))))))

Äänestä

Eli jos otat kantaa johnkin asiaan ja syytät jotakin rikolliseksi niin kannattaa ottaa selvää mistä on kysymys!
Eli jos veturinkuljettaja tulle esim. vantaankoskelta ja seuraava ajo on Riihimäelle.
Niin VR:n pomot esittää tähän vaihtoon 10min.
Itse pystyn kyllä matkustajana juoksemaan siinä ajassa tämän välin tosin ei tarvi onneksi vastata tän jälkeen muutaman 100 kpl ihmisen hengestä.

Äänestä
  • Panna "pakki" päälle.. Ei siellä juosta.

    Äänestä

  • Älä hiiri lässytä, kyse on laittomasta lakosta.

    Äänestä

  • Älä piipitä kirjoitti:

    Älä hiiri lässytä, kyse on laittomasta lakosta.

    Tavallisille suomalaisille, jotka haluu mennä työhalusina töihin. Eikä lakkoilla!

    Äänestä

älä luota kehenkään. älä liittoihin, älä valtioon älä vr:ään. osta oma auto ja opettele varmuuden vuoksi itse korjaamaan sitä kuten minä olen tehnyt.
luota vain itseesi.
lailla voi pyyhkiä persettä. se on vallanpitäjien työkalu vallan ylläpitämiseksi.
evvk onko lakko laiton vai ei. ketä kiinostaa. autolla pääsee.

Äänestä
  • Minua kiinnostaamikä on laillista, koska kuulun moottoripyöräkerhoon. Se on myös yhdistys, kuten liitot. Ehkä pysäytämme liikenteen joku päivä, sehän on sallittua.

    Äänestä

  • Tunnukset meilläkin kirjoitti:

    Minua kiinnostaamikä on laillista, koska kuulun moottoripyöräkerhoon. Se on myös yhdistys, kuten liitot. Ehkä pysäytämme liikenteen joku päivä, sehän on sallittua.

    Kyllä teillä on ihan laillinen mahdollisuus pysäyttää kerhon/yhdistyksen moottoripyöräliikenne.

    Se olisi jopa toivottavaa.

    Äänestä

  • rätti kirjoitti:

    Kyllä teillä on ihan laillinen mahdollisuus pysäyttää kerhon/yhdistyksen moottoripyöräliikenne.

    Se olisi jopa toivottavaa.

    Ehkä pysäytämme sinun kulkemisen.

    Äänestä

Eikö jokaisella ole oikeus työaikana pitää tauko ??? Mitä kymmenessä minuutissa ehtii, pitäisi käydä ehkä jopa vessassa ja kahvilla, ja kun pitäisi vielä kävellä sieltä junasta asesmarakennukseen ja takaisin, laittaa koneet käyntiin jne. Arvostan matkustajana lakkoilijoita jotka ottivat esille matkustajien turvallisuuden. virkeämpi kuski, paremmat refleksit. Kannattais ottaa selvää asioista joskus ja osata asettua toisen asemaan, tai tehdä itse samaa hommaa .

Äänestä
  • Vaihtaa työpaikaka.. Miksi muiden kärsiä mulkkujen lakoista.?Otetaan virosta kuskit!

    Äänestä

Ai, nytkö eestiläinen duunari olisi paikallaan?

Eikö enää yhtään haittaa, että eestiläiset ja venäläiset vievät suomalaisilta työt?

Äänestä
  • Oletko hullu rasistisika ja haluat syrjiä joitakin kansanryhmiä. Linnaan sinä kuuluisit.

    Äänestä

Tyhmät lakkoilevat itseään vastaan. Maksajana on valtio ja valtion maksut maksavat siinä asuvat ihmiset. Mukavaa kuseskelle omiin muroihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rikos sallittu kirjoitti:

Veturimiesten liiton Helsingin osaston työnseisaus, joka VR:n mukaan on laiton, pysäyttää liikenteen puoliltaöin torstain kääntyessä perjantaiksi. Aiemmin VR oli epätietoinen siitä, pysähtyykö liikenne täysin. Nyt yhtiö tiedottaa, että näin on.

Milloin Suomesta saadaan kitkettyä järjestäytynyt rikollisuus, joka on vakava haitta ja uhka kansalaisille. Tässäkin tapauksissa kyse on laittomasta johdetusta toiminnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu