Helsingin Töölössä on talo nimeltä Ooppera. Pidän oopperasta, tanssista ja musiikista - noin ylimalkaan. Draama ja tragedia ovat alueita, joilla liikun kuin hämähäkki verkossaan. Oopperan ratikkapysäkiltä voi katsella tien toisella puolella räpisevää valomainosta, jossa moniväriset kalat uisketelevat superkirkkaassa vedessä.
Sellainen on karibialainen aamuruuhka.
(reps)
Sellainen on karibialainen aamuruuhka.
(reps)
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siis sä oot cuul.
http://www.youtube.com/watch?v=pFS4zYWxzNA
Pitäisikö se sanoa verkollaan eikä verkossaan. Kun liikkuu verkossa niin tuntuu siltä, että on sen vanki; näin kirjaimellisesti ajateltuna.
(reps)
Mulla on selvästi äitini äly ja isäni rahat.
(kaoottista naurua)
Karibia tai Curacao.
Siispä siis. Regu poskeen ja menoksi.
Karibiaa on täällä vain pullon kyljessä tekstissä. Korkkasin minikokoisen pullon aitoa Karibialaista Rhum juomaa. Todella pahaa.
Onkohan se sielläpäin suosittua?
Makua voisi kuvailla sanalla määrätietoinen.
Kyllä kyllä. En nyt tosin itsekään ymmärrä mistä olen samaa mieltä, mutta ehkä tästä.
(reps)
http://www.youtube.com/watch?v=gI1ODBmejTg
Siis nää toilailut on klassikoita. Depp äänestetään täten saman tien sarjaan Chaplin ja veljekset, Lloyd.
(hienoa katsoa, kun joku nauttii työstään)
Kuljitko saman tien samantien?
(reps)
Itse ajattelin mennä mereen. Meri on valtava. Meri on mahdoton käsittää. Apina releissään ei ymmärrä siitä mitään, mutta kaipaa sinne.
(naurua)
Meri on sekä ylle että alle, sivulle ja kyljelle. Meri on kaikialla. Ei pohjaa, ei pintaa, ei nykyisyyttä eikä tulevaisuutta. Kaikki tapahtuu siinä hetkessä, jossa kulloinkin olet.
Tappava yhdistelmä kauneutta ja rakkautta.