painehuuhtelu/loka-auton kuljettajan palkka?

paljonko painehuuhtelu/loka-auton kuljettajan palkka on ?
entä päivystyskorvaus ? tietoa?
1612517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Itse saan 15e/h, päivystys viikolta 120e ja joka hälystä 150e + 100% tunnit.

Äänestä
  • eipä oo mikään huono palkka.

    Äänestä

Järjetöntä maksaa tuollaisesta kouluttamattoman kura-apinan työstä. Pelkkä työnteko pitäisi riittää palkaksi.

Äänestä
  • Tekisitkö itse pienellä palkalla ko.hommaa???
    Mielestäni työstä pitää maksaa kunnon palkka, kun olosuhteet eivät ole mitenkään parhaat ja työt usein kiireisiä!!

    Äänestä

  • Tervetuloa kura apinoiden tiimiin, olemme varmoja että sinusta tulee paras kura-apina yrityksessämme. Etenemis mahdollisuus on myös tulevaisuudessa päästä aito paskakuskiksi!!

    Äänestä

  • Tämä joku herra joka nauttii korvauksia nostaa asuntotukea ja istuu ja pelaa. Ei ymmärrä työnteosta mitään. Turha ihminen

    Äänestä

20,25 € tunti. Tekee reilusti yli 3 tonnia kuussa brutto.

Äänestä

minä saan 12,50€/h päivystys 120€/viikko . eli puoli ilmaseksi teen...

Äänestä

Akt kuorma-auto alan tes löytyy netistä ja palkat ei autohommissa riitä mihinkään. Hälyt ja päivystys on aika perseestä . Ei vittu paskahommassa jaksa olla valmiina selvinpäin. Ootella paska keikkaa.
Tuosta paskasta saa 13-15 tunti ja lisät on surkeet jos ees muistetaan maksaa.

Äänestä

Esimerkiksi erikoislisä on hikinen 5 % tuohon tuntipalkkaan paskanhaistelusta.

Äänestä

Palkka 14,75 päivystys 250e vko plus normaalit lisät Vuositulot noin 37000e

Äänestä

Sulla on hyvä firma olla töissä.

Äänestä

Nirppanokkien ei kannatakaan vaivautua - kunnon tyyppi saa kunnon duunin.
Toivottavasti palkkaus on sen mukainen.
Kun putket on ummetuksessa, eikä mikään muu enää auta, niin paikalle kurvaa pelastaja, joka hymyssä suin pistää asiat kuntoon. Työ on tosi tärkeä!
Miljoonat kiitokset viime kesän keikasta!

Äänestä

paljon kuukausipalkka on?

Äänestä
  • Sulle mälli naamalle...

    Äänestä

  • Kakkaa lumella

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


painehuuh kirjoitti:

paljonko painehuuhtelu/loka-auton kuljettajan palkka on ?
entä päivystyskorvaus ? tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu