Jonkinlaisessa toiminnassa ollut ainakin gospelcruisers. Kotisivujen mukaan näyttää siltä että se kerho on kuitenkin kuollut ja kuopattu. Edes uusia rekisteröintejä ei oteta keskustelualueelle enää. Keskustelun kirjoituksistakin sieltä selviää, että kyseisellä kerholla ei ole vetäjää tai toimintaa. Liekö koskaan edes ollutkaan.
Hyvin mahdollista että "kerhoa" on ohjattu/vedetty väärin ja sen takia se on kuollut. Onko tällaiselle kristittyjen urheiluautojen/jenkkiautojen kerholle kysyntää?
Hyvin mahdollista että "kerhoa" on ohjattu/vedetty väärin ja sen takia se on kuollut. Onko tällaiselle kristittyjen urheiluautojen/jenkkiautojen kerholle kysyntää?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Elämää melkein suurempi kysymys.
Kysyntää saattaa olla, kyse on enemmänkin siitä, kuinka paljon aktiivisia osallistujia. Kymmentä aktiivista osallistujaa ei auta, jos heillä ei ole aktiivista veturia eikä vetäjä yksinään tee yhtään mitään.
Eri asia on sitten, tarvitaanko kristityille omaa kerhoa. Tarvitaanko muslimeille tai muille uskontokunnille. Vapaassa maassa saa jokainen muodostaa sellaisen ryhmän kuin haluaa ja se joko jaksaa toimia tai kuolee pois.
Miksi pitää aina vetää esiin tuo rättipääkortti? Suomen kansa on luterilainen ... toistaiseksi.
Aloittajan kysymykseen, onko kristitylle kerholle kysyntää, niin vastaan että on, esim. motoristeilla on ja toimii. Toimiva kerho vain vaatii aktiiviset vetäjät ja nykyisin ihmiset ovat patalaiskoja, tai oman edun tavoittelijoita, että yhteisen hyvän eteen ei olla valmiita tekeen mitään ja autoharrastajien piirissä vielä vähemmän ... valitettavasti.
Keväällä taas mennään Lietoon.:D
Jeesus pelastaa ja liperit lepattaa
Old Black Sheeps Finland ry voi harkita toiminnan laajentamista autopuolelle, jos kiinnostuneita riittää ja klubin tavoitteet sopivat. Yhteydenotot kotisivun kautta.