Kristillinen autokerho

jeejeejeejee

Jonkinlaisessa toiminnassa ollut ainakin gospelcruisers. Kotisivujen mukaan näyttää siltä että se kerho on kuitenkin kuollut ja kuopattu. Edes uusia rekisteröintejä ei oteta keskustelualueelle enää. Keskustelun kirjoituksistakin sieltä selviää, että kyseisellä kerholla ei ole vetäjää tai toimintaa. Liekö koskaan edes ollutkaan.

Hyvin mahdollista että "kerhoa" on ohjattu/vedetty väärin ja sen takia se on kuollut. Onko tällaiselle kristittyjen urheiluautojen/jenkkiautojen kerholle kysyntää?

4

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kelpo Mies

      Elämää melkein suurempi kysymys.

      Kysyntää saattaa olla, kyse on enemmänkin siitä, kuinka paljon aktiivisia osallistujia. Kymmentä aktiivista osallistujaa ei auta, jos heillä ei ole aktiivista veturia eikä vetäjä yksinään tee yhtään mitään.

      Eri asia on sitten, tarvitaanko kristityille omaa kerhoa. Tarvitaanko muslimeille tai muille uskontokunnille. Vapaassa maassa saa jokainen muodostaa sellaisen ryhmän kuin haluaa ja se joko jaksaa toimia tai kuolee pois.

      • Biker.

        Miksi pitää aina vetää esiin tuo rättipääkortti? Suomen kansa on luterilainen ... toistaiseksi.
        Aloittajan kysymykseen, onko kristitylle kerholle kysyntää, niin vastaan että on, esim. motoristeilla on ja toimii. Toimiva kerho vain vaatii aktiiviset vetäjät ja nykyisin ihmiset ovat patalaiskoja, tai oman edun tavoittelijoita, että yhteisen hyvän eteen ei olla valmiita tekeen mitään ja autoharrastajien piirissä vielä vähemmän ... valitettavasti.
        Keväällä taas mennään Lietoon.:D


    • pakana3

      Jeesus pelastaa ja liperit lepattaa

    • Black Sheeps FIN

      Old Black Sheeps Finland ry voi harkita toiminnan laajentamista autopuolelle, jos kiinnostuneita riittää ja klubin tavoitteet sopivat. Yhteydenotot kotisivun kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6348
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5865
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2833
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2268
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1958
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1108
    Aihe