miten tärkeää naisille on vaihdevuosissa vielä saada jäykkää sisäänsä? auttaako asiaa jos mies on näppäräsorminen ja liukaskielinen? tuntuuko että ette ole naisena kiihotavia enään jos miehellä ei seiso?
Haittaako jos miehellä ei seiso
11
469
Vastaukset
- reija--
Ei juurikaan haittaa. Seksi on vähemmän tärkeää enää viisikymppisenä. Kunhan taitaa hellyyden muuten! :)
- ******
Toi oli vaan yks mielipide ei kaikki naiset halua pelkkää lipitystä vaan kunnon jäykkää vaikka viagran voimin.
- nainen vm -66
Haittaa. Mun mielestä seksiin kuuluu saada jäykkääkin sisään silloin tällöin. Pelkät kielihommat ja näppärät sormet ei riitä. Juu, kyllä tuntuu, etten ole tarpeeksi kiihottava, jos miehellä ei seiso. Vaikka tiedän, ettei se välttämättä johdu musta. Seksi on ihanaa ja toivottavasti saan nauttia siitä loppuikäni, vaikka kohta vaihdevuosissa olenkin.
- Pidä huolta itsestäs
Haittaa eniten se, jos mies ei kiinnostu enää pitämään itsestään huolta.
Erektiovaivoihinkin on olemassa erilaisia ratkaisuja ja ne tulisi tutkia silloin kun vaivoja alkaa ilmetä. Niinhän me naisetkin temme kun paikat alkaa kuivumaan ja mieli kääntymään liikaa sukankutomiseen. - PirjoLissa
Miksi haittaisi, ei seksi enää ole tässä iässä oleellista. Olen toki jo 58 vuotias, mutta viimeiset seksit mieheni kanssa ovat 9 vuoden takaa. Mielestnäni naisen ylittäessä 50 ikävuoden ei seksi kuulu enää elämään. Muistan nuorena tyttönä jo miettineeni miten kuvottavalta kuulosti kun 50 naiset puhuivat joskus seksileikeistään ja siitä asti olen ollut sitä mieltä että seksi on nuorten asia.
- vastaan
Jep, erityisesti, jos mies ei kerro olevan tällaista vaivaa, vaan pinnalla on epätoivoista yritystä saada reaktiota. Pelkkä näppäryys ja muut taidot ei riitä, jos jotain jää kertomatta. Ihmettelen mitä mies ajattelee, jos miettii onko vaihdevuosissa... Outo asenne minusta.
- veryimportant
Tärkeää on, isoa ja jäykkää! Ei auta näppäräsormisuus ja -kielisyys. Jäykkämunaisia kyllä onneksi vielä löytyy, ainakin alle viisikymppisissä, joten no hätä!
- 11+7
Tottakai haittaa. Vaikka en yhdynnässä orgasmia saakaan niin onhan se olennainen osa seksiä. Ja nyt, viisikymmentä täytettyäni, seksi on tärkeämpää kuin koskaan ennen. Ei enää ehkäisyhuolia, ei estoja, ei turhaa totisuutta vaan nautinnollista leikkiä ja kokeiluja.
- Kuumakissa49v
Samoin kohta viisikymmentä mittarissa ja todellakin seksi maistuu :-). Paremmin kuin koskaan ennen. Kyllä se haittaa jos miehellä ei homma pelitä. Toki kieli- ja sormihommatkin ovat ok, mutta kyllä sitä kaipaa ihan oikeaa jäykkää ja kunnolla. Aina voi etsiä nuoremman miehen jos oman ikäisillä ei homma enää pelitä.
Jes elämä edessä nami nami.
Toki pitää muistaa, että me naisetkin olemme yksilöitä ja jotkut eivät vain kertakaikkiaan enää kaipaa seksiä elämäänsä. Sallittakoon se heille ja suotakoon heille sellainen mies, jolle ei myöskään enää seksi maistu. Siis olen 57v. eikä tulis mieleenkään luopua seksistä..Lapset aikuisia ja poissa kotoa.
Kyllä miestä pitää saada aina välillä ja kokonaan :) Lääkäriin vaan miehet joilla ei seiso ja elämäntapakouluun...ja alkoa ja tupakkaa ja painoa pois..
Kyllä mielestäni nainen voi olla seksikäs vaikka onkin "mummo-iässä" nehän on vaan nnumeroita..- dsg
Minua miehenä haittaa pullottava vatsa ja jos nainen joutuu vetämään naishormonia ettei menis mummon näköseksi ja kalvot kostusi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370