Haittaako miehiä naisen alapääkarvat?

.....

Alan kyllästyä tähän. En jaksa enää sheivata kuin häpykummun ja vähän ylempää huulista, aina jätän siihen lyhyen sängen koska sheiverillä ei saa täydellistä posliinia. Haittaako se miehiä? Aikaisemmin kärsin ties mistä vahauksista vain siksi, koska halusin miellyttää partnereitani mutta nykyään en enää jaksa välittää. Ei siellä kuitenkaan käy muuta kuin sormet ja penis (en nauti suuseksistä), joten väliäkös sillä karvoituksella on. Vai onko?

3

960

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luomujannu

      Luomu on parasta. Vanha sananlaskukin sen toteaa: mitä villasempi v-ttu, sitä kylläsempi k-rpä.
      Posliinimuoti on lähtöisin ns. aikuisviihteestä ja ei ole enää in. Aikuisella naisella paljas alapää on luonnottoman näköinen, etten sanoisi... eri asia on jos siistii paikkoja ettei uimapuvun alta pursua karvoja.

      • umpiheteromensanjäse

        Mun mielestä on tärkeää sheivata juurikin sen vuoksi että osoittaa muille ihmisille arvostavansa aikuisviihdettä. Tämä luo katu-uskottavuutta saunassa. Jos ei seuraa muotia ja katso aikuisviihdettä niin tämmönen ihminen on ihan "out". Emmä ainakaan hengaa sellasten kanssa jotka ei katso pornoa.

        Sen vuoksi mäkin kattelen saunassa muita miehiä vaikka itse olenkin täysin hetero mies. Eihän sitä luokitella homoksi jos on kiinnostunut toisesta miehestä ja etenkin toisen miehen palleista, eihän? Sekin vaan lisää katu-uskottavuutta kun uskaltaa katsoa suoraan toisen miehen palleihin. Mulle ainakin toisen miehen pallit on yks tärkeimmistä asioista mistä haluan huolehtia tässä elämässä.

        Ja se mitä tulee naisiin, niin kyllä se alapää on paljon tärkeämpi kuin yläpää. Sama se minkä näkönen naama tai millaisia ajatuksia, koska emmä kuitenkaan muuta kattoisi kuin alapäätä.

        "Haittaako miehiä naisen alapääkarvat?"

        Eiköhän nämä asiat ole makuasioita. Mitä jos kysyisit siltä puolisoltasi mitä mieltä hän on asiasta. Vai oletko parisuhteessa suomi24:n kanssa?


    • mies10

      Jos pillun sisässä kasvaa karvoja kannattaa käydä kynekologilla. muut karvat eivät haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      91
      2933
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      83
      2406
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      35
      2229
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2228
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1736
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1486
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1267
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1150
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe