Moi! Olen 20v nuorimies ja parisuhdetta reilu 3v takana. Lähtö armeijaan tuli heinäkuussa, nykyään hommissa kivääri 6kk. Mutta asiaan, tyttökaverin toiminta on muuttunut hiukkasen omituiseksi tässä loka-marraskuun aikana, yhteydenpito hyvin vähäistä, viikonloppuvapaat riidellään jatkuvasti, haluaa aina mennä millon mihinki olla "kavereitten kans" viikolla ei vissiin sitten kerkeä, pillun saaminenki tuntuu melko hankalaa olevan ja haluaa muutenki olla erillään kokoajan ja sen yhen kerran huivi tuoksu miehen dödölle.. puhelut lyhyitä ja ytimekkäitä "en oo tehny mitään erikoista, ollu töissä, nukkunu ja ollu kämpillä" muuta asiaa ei olekkaan.. Puhelinta kun pääsee selaileen huomaamatta aina samat vanhat viestit. Facebookista löytyki sitte erikoisempaa tavaraa oudon jätkän kans jolle kyllä oli asiaa, tästä kysäsin vastaus ei yllättäny "vanha kaveri", seurasin myös viestien kellonaikoja, väleistä poistettu pitkiä keskusteluja ja lopuksi poistu koko keskustelu. Käyköhän niin että puolustusvoimat on mulle kohta naisen velkaa. Näin armeija aikana pettäminen liianki helppoa? Viattomia armeijapoikia pettäneet naiset, kertokaa kokemusta onko nämä merkit mistään kotosin?
intti ja pettäminen
epäilevä
96164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miehelläkin on vaistonsa, jotka eivät petä.
En ole pettänyt armeija-aikaista miestäni, mutta kyllä tuo naisesi käytös on aika epäilyttävää täältäkin katsottuna.
Mitäpä sitä sellaisella naisella tekee, joka pelehtii toisen kanssa. Ikävän tuntuista eroaminen on, mutta hyvä sinänsä päästä eroon epäsopivasta kumppanista.
Katsele vielä ja kuulostele.. Tsemppiä inttiin ja naisasiasi hoitamiseen!
Kyllä tuo aika selvältä tapaukselta vaikuttaa.
Itse käyttäydyin aivan samalla tavalla kuin naisesi kun petin miestäni hänen ollessa intissä. En vaan koskaan jäänyt kiinni koska olin varovainen ja keksin kaikkeen aina selityksen, missä olin yötä ja olin muka näkemässä vaan kavereita...
Kaikkea ei kannata uskoa.
Kiitosta näistä, eukko laitettu ahtaalle ja tietoa puristettu ulos... kyllähän sieltä sitten jotain tietoa tuli mutta ei niinkään suoranaista. Kolmas osapuoli taltutettu baari illan päätteeksi ja lupas kaikenlaista mutta eipä tässä vaiheessa enää jaksanut kiinnostaa, kuinka luvattiin olla koskematta. Tänään ennen lähtöä faktat pöytään ja katsoa kuinka nopeasti tulee ikävä. Mutta kyllähän tämä juttu meni tähän.. saa nähä miten sitä nyt hajoaa.
Eli mitään suoraa todistetta mustasukkaisuudellesi ei edes ole, ja olet kovalla uholla laittamassa välejä poikki?
"kyllähän sieltä sitten jotain tietoa tuli mutta ei niinkään suoranaista."
-ei mitään suoranaista. Miksi sitten haluat erota? En ymmärrä. Ei ole järkimiehen touhua.
Ei mitenkään säännönmukaista ole, että intin aikana tyttöystävä pettäisi. Itselleni ei aikoinaan olisi tullut mieleenikään.
- Jos tavataan vain lomilla ja viikonloppuisin riitoja saattaa tulla siitäkin, että niin paljon epärealistisia odotuksia latautuu tapaamisiin. Päätäni särki ja ahdisti kun minun olisi pitänyt olla äärimmäisen ihana poikaystävän mieliksi. Hän ei jaksanut ottaa omia tunteitani huomioon. - Että ei aina ole pettämisestä kysymys, jos tyttöystävä haluaa ottaa hieman etäisyyttä. Kannattaako olla noin äkkiväärän suoraviivainen, jos teillä on yhteistä menneisyyttäkin noin monia vuosia? Voisitko ap. suitsia omia mustasukkaisuudentunteitasi tyttöystävääsi kohtaan?
Rakkaani omasta suusta kuultuna pettämistä ei myöntänyt mutta kyseisen "vanhan ystävän" kanssa häiritsevän paljon yhteistä aikaa viettäny, MINUN kämpässä. Kyllähän tuota jokanen voi miettiä että minkälainen homma. Ei se parisuhteen pituus pettämistä katso tiedossa on kyllä yli 10v avioliiton jälkeistä pettämistäkin.. Mustasukkainen olen ku perkele ja sen itsekkin olen tiedostanut :)viimeisimmät viikonloppuvapaat sain tosi töykeää kohtelua joka asiasta. Kyllähän tämä on sellaista aikaa että joutuu eristäytyyn toisista ja sille ei mitään voi, eihän tätä olekkaan enää ku kuukausi jäljellä kattotaan miten se lähtee suttaamaan.
Raskasta aikaa myös tyttöystävällesi.
Mustasukkaisuus on todella ahdistavaa. Ja minua mustasukkaisuus aikoinaan loukkasi, koska mitään aihetta ei ollut. Yksilöllisiä tilanteita. Aina ei silti tarvitse kuvitella pahinta, sillä sekin loukkaa ettei toinen luota.
Miun eka seurustelusuhde päättyi armeijan loppumetreillä, vaikka olin uskollinen ja yritin olla hyvä tyttöystävä. Niihin viikonloppuihin vaan kasautuu odotuksia ja joskus ne ei vaan toimi. Esim. itse olisin halunnut nysvätä miehen kyljessä koko viikonloppuvapaan, mutta mies halusi urheilla, olla kotona äitin sapuskoilla, käydä jääkiekkomatseissa, nähdä kavereita, treenata ja ryypätä. Siinä joskus sai ehkä 12 tuntia miehen kanssa aikaa mutta eihän se koskaan riittänyt. Sitten tuli sellainen hyväksikäytetty olo, kun seura ei kelvannut mutta p***u kelpasi. Ja ihan oikea seurustelusuhde meillä oli, ei mikään takuuvarma-p***u armeijan ajaksi. Ei sitä sitten loppumetreillä itsekään jaksanut panostaa.
Toisaalta tilanne olisi ok, mikäli mies tulee armeijasta pussit täynnä ja itse nauttisi munan saannista yhtälailla.
Kyllä mulle kelpaisi himokas mies joka tulee armeijasta..siihen vain tarvitsee muutaman kerran koska se eka voi olla hyvinkin vain 2 minuuttia.
jos on yksin tottunut jo olemaan, ei miehen tarvitse jäädä seuraakaan pitämään
vaan parempi että lähtee kavereiden luo seksin tapahduttua.
Pääasia ettei petä ja etsi jotain viikonloppuhupia toisista naisista.
Eipä mies vaivaa näe, jos ei ole kiinnostunut kuitenkaan naisesta. Yllättäviä miehiä sellaiset jotka vielä seksinjälkeenkin haluavat jäädä hengailemaan,
Yleensä ne miehet, jotka tykkäävät juomisesta, on muutenkin sellaisia ettei niiden perään kannata haikailla. Jos rankka armeija painaa, sieltä pääsee vapaalle, ja ensimmäinen asia on pillunjälkeen RYYPPÄÄMINEN eli alkoholi,
niin ei se hyvää ennusta miehelle muutenkaan että siitä jonkun parisuhteen aikaan saisi.