Kuluneimmat karaokebiisit

argh1

Listatkaapa tähän sellaisia karaokebiisejä, jotka ovat jo niin moneen kertaan veivattuja lähibaarien suomalaisjunttien kuluneita vakiobiisejä, jotka saavat jo koettelemaan sietokyvyn rajoja?

Tässä minun mielestä kuluneimmat karaokebiisit:

Paula Koivuniemi: Aikuinen nainen

Dingo: Levoton tuhkimo

Pate Mustajärvi: Ukkometso

Yö: Joutsenlaulu

Sammy Babitzin: Daada daada

Finlanders: Oikeesti

Janne Hurme: Kirje sekä Tinasormus

Taiska: Mombasa

Lea Laven: Ei oo, ei tuu

9

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä valita

      ikivihreät hyvät levyt ovat suosittuja.
      Uusia levyjä tulee pilvin pimein mutta hyvät soi js soi js soi.
      Eihän niitä tarvitse kuunnella-pysyy kotona vaan.

    • 3+9

      Aika monesta olen aloittajan kanssa samaa mieltä; tosin en ole koskaan edes kuullut laulajasta nimeltä Janne Hurme tai kappaleesta Kirje sekä Tinasormus, mutta sehän on vain ja ainoastaan minun häpeäni.

      Dingo on sentään tuttu esittäjänimi, mutta mieleeni tulee vain Autiotalo porukan esittämänä. Se siitä. Listaan voisi lisätä Kari Tapion Olen suomalainen.

    • Kklaulaja

      Eri paikkakunnilla ja baareissa saattaa olla eri laulut ns.kuluneita biisejä. Esim. Suloinen myrkynkeittäjä mielestäni kului hyvin äkkiä, kun sitä laulettiin joka paikassa missä kävin ja monta kertaa illassa, samoin kului Missä muruseni on. Muutama vuosi sitten laulettiin aina Lokkivalssia, nyt on siitä ollut taukoa. Lapin kesäki on samaa kastia. Aikuista naistakaan ei enää niin hirveesti lauleta kuin yhteen aikaan, ihmiset ovat kyllästyneet tai sitten on tullut uusia "kyllästettäviä" lauluja. Hän on mun ja Kuuntelen Tomppaa jne. Yhdessä paikassa joka kerta lauletaan Hilima ja Onni vähintään kaks kertaa illassa, mutta jos ai taho kuunnella niitä, niin menee johonkin toiseen paikkaan lauleskelemaan tai menee vaikka vessaan, jos ei jaksa kuunnella :D. Onneksi muutaman ajanjakson päästä on tullut uudet suositut laulut. Aikasa kutaki.

      • Juurikin mäin

        Juuri eilen oli puhetta aiheesta. Aikoinaan (n. 25 vuotta sitten) kun aloittelin hoilantaa, soi esim. Hopeinen kuu monta kertaa saman illan aikana, Nyt kun muistelee, niin en ole ainakaan pariin vuoteen kuullut tuota kertaakaan.


      • halooooooooooooooo
        Juurikin mäin kirjoitti:

        Juuri eilen oli puhetta aiheesta. Aikoinaan (n. 25 vuotta sitten) kun aloittelin hoilantaa, soi esim. Hopeinen kuu monta kertaa saman illan aikana, Nyt kun muistelee, niin en ole ainakaan pariin vuoteen kuullut tuota kertaakaan.

        Riippuu siitä, ketkä ovat laulamassa. Romanit jaksavat veivata tangoa ja imeliä iskelmiä.


      • Moni muukin
        halooooooooooooooo kirjoitti:

        Riippuu siitä, ketkä ovat laulamassa. Romanit jaksavat veivata tangoa ja imeliä iskelmiä.

        jaksaa veivata tangoa, varsinkin jos on tanssivaa porukkaa liikkeellä.


    • Teinsulleteinmulle

      Kulunein on Kotiviini, se pitäisi lailla kieltää koko karaokesta!

    • reipasta

      Jos karaokepaikassa on tanssilattia niin silloin pitää laulaa tanssittavia lauluja ,ei mitään hitaita virsiä.

    • Rambooo

      Kotiviini
      Lapin kesä
      Andre
      Myrskyn jälkeen
      Sininen huivi
      Satumaa
      Viidestoista yö
      Syksyn sävel

      tuossa muutama biisi jolloin ainaki suuntaan tupakille tai baaritiskille jos viihteellä olen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      219
      3670
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      16
      3607
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      93
      2632
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      16
      2219
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2192
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1936
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      49
      1757
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      86
      1245
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      73
      1175
    Aihe