LCHF aiheuttaa kuulemma impotenssia, sappitiehyiden tukkeutumista ja muuta epämiellyttävää.
ja sensellaista
Karoliinisen sairaalan elämäntapavastaanotto on käynnistetty lääketehdas ja statiininvalmistaja Pfizerin rahoilla, ja sitä on koko sen olemassaolon ajan johtanut Mai-Lis Hellenius. Nykyisin sitä rahoitetaan verovaroin.
Tiedot kaapattu http://www.vhh-terveysravinto.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=41&t=5036
ja sensellaista
Karoliinisen sairaalan elämäntapavastaanotto on käynnistetty lääketehdas ja statiininvalmistaja Pfizerin rahoilla, ja sitä on koko sen olemassaolon ajan johtanut Mai-Lis Hellenius. Nykyisin sitä rahoitetaan verovaroin.
Tiedot kaapattu http://www.vhh-terveysravinto.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=41&t=5036
Vastaukset 9
Vanhimmat
Puska on saanut apurahoja mm maataloudesta ja tiettävästi Amerikasta.
Vaikka ei se mitään, sillä melkein kaikilla suomalaisia lääketieteiden proffilla on lääketehtaiden osakkeita
Sinä kun tunnut tietävän hyvin nämä asiat niin onko suomalaisilla lääketieteen proffilla enemmän lääketehtaiden osakkeita kuin muun maalaisilla? Jos vielä jonkun linkin laitat mistä asia selviää.
Jos Puska on saanut apurahoja kepulta, niin eikös sen pitäisi kaupata voita ja sianihraa 24/7? Samaten jos Amerikasta (Etelä-Amerikka, USA vai meinaatko molempia?), niin teidän sianrasvakarppien vainoharhojen mukaan hänen pitäisi lobata myös lihansyöntiä erittäin voimakkaasti.
Vai onko tässä nyt jokin keirompi rasvakarppien salaliittoteoria? Puska onkin pettänyt kaikki liha- ja ihrakauppiaat.. Johan menee jännäksi ;-)
Oletko sitä mieltä, että kaikki lääkeet ovat turhia? Vai tarkoitatko, että jokainen professori / lääkäri / farmaseutti / tutkija jolla on osakkeita farmasia-alan yrityksistä, syöttävät vääriä lääkkeitä ihmisille tarkoituksella?
Osta sinäkin niitä osakkeita, jos luulet voivasi vaikuttaa sillä johonkin.
MOT: rasvakupla ohjelmassa oli mitä osakkeita kukin proffa omistaa. Se on youtubessa nähtävänä, mutta juuri tämä osa on siitä katkaistu pois.
Jos löydät jostain alkuperäisen, niin siinä näet. Mulla on alkuperäinen video, mutta se on minulla ja pysyy.
Kyllä nämä tiedot ovat julkisia muutenkin jos vain viitsii etsiä
Puskan apuraha alko jo oletettavasti PK-projektia aikoihin. eli Amerikoista annettiin avustusta tätä projektia varten. Myöskin kekkonen oli projektin suojelija, kepulainen, kun oli. Ymmärtääkseni tähän huijaus busineksen lähti seitsemän maata.
Puska käy vieläkin pokkaamassa pienen summan Amerikassa menestyneen projektin vuoksi
Esimerkiksi Saksa ja Ranska eivät lähteneet mukaan. Heillä ei olekaan yhtä paljon sydänsairauksia kuin Suomessa, ovat siis häviäviä.
Näin lähti margariiniteollisuus vauhtiin ja sen jälkeen sydänsairaudet ja lääkkeiden myynnin lisäys
"Jos Puska on saanut apurahoja kepulta, niin eikös sen pitäisi kaupata voita ja sianihraa 24/7? Samaten jos Amerikasta (Etelä-Amerikka, USA vai meinaatko molempia?), niin teidän sianrasvakarppien vainoharhojen mukaan hänen pitäisi lobata myös lihansyöntiä erittäin voimakkaasti"
Maataloustuottajien voima hahmo oli Haavisto joko hoiteli rypsiöljyn ka margariinin valmistusta. Varmaan rahoittu P-K projektia. Vennamon mielestä se oli niitäaikoja talonpojan tappolinja joka osoittauti todelliseksi.
Rasva karppajaa syö hyvin ja hyvää maistavaa ruoka, mita" ollisalmela" ei osaa edes kuvitella.
Tässä on kuitenkin ollisalmelalle vähän luettavaa.
http://www.vhh-terveysravinto.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=22&t=3370
Mitenkä olisi jos välillä perehdyttäisiin hiilihydraattien ylikäytön vaikutuksiin liikalihavuuden ja diabeteksen muodostumisen jannalta ja lisänä vielä haittavaikutukset statiinien syöttämisetä. Eikö tuohon joukkoon maahtuisi pian 2 miljoonaa suomalaita ja siihen sitten lapset ja vahukset vielä erikseen.
Siinä sitä onj meriittiä niin kepulle kuin Puskalle ja Kekkonen vielä siihen kuorman päälle.
Aasiassa ja Japanissa suurin osa energiasta saadaan hiilihydraateista ja siellä ei ole länsimaiden kaltaista ylipaino-/diabeted-epidemiaa.
MISTÄKÖHÄN JOHTUU???
Miksiköhän ylipaino ja elintasosairaudet ovat yleisiä siellä missä syödään paljon lihaa ja rasvaa?
Hiilihydraatit eivät ole syynä ylipainoon tai sairauksiin. Jokainen voi tietty uskoa mitä haluaa mutta tämä on fakta.