Eli missä sinkku nainen voi käydä lasillisella yksin ja tavata sinkku miehiä Helsingissä?
Missä kannattaa sinkku naisen käydä lasillisella Helsingissä?
sinkkuN87
15359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Iloisessa katupojassa.
Ei missään
Bicky Royalissa.
Tuu mun luokse, tarjoon lasillisen jaffaa. Asun espoossa?
Minä voin tarjota vaikka lasillisen jossain baarissa, olen samaa ikäluokkaakin.
Minutkin voi tavata jossain, mutta koska en ole atm ja laatu maksaa, joutuu neiti tarjoamaan.
Ai että tarjolla ois ihan sokkotreffit? :D
Minun luona ihan Tampereella asti.
Vltava on ihan hyvä paikka siihen tarkoitukseen. Yleensä löytyy aina seuraa, jos haluaa.
Itseänikin kiinnostaisi sama. Vltavassa ei olekaan tullut piipahdettua, pitää varmaan testata. Tuleeko muita paikkoja mieleen?
Voin sanoa baarin missä mut voi tavata jos tarjoot sitten minulle.
Ei kannata mennä lasilliselle Helsingissä. Helsingissä ei ole kuin mamuja ja aisurimiehiä. Parempi bongata vaikka täältä nettipalstalta joku Keski-Suomalainen mies ja menet sitten sen luokse viikonlopuksi ähkimään.
Ihan sama varmaan mihin kuppilaan menet, niin joka paikassa saat jonkun liukkaan panoeinon tai ärjyn jyystärikarjun iskemään itseäsi. Valitset vain paikan sen mukaan, haluatko enemmän rahamiestä, renttua, vai aggretyypin miestä. Tee vaikka niin, että käyt katsomassa muutaman baarin ovella, ja jäät siihen baariin, jossa on mieleisiäsi miehiä eniten. Kyllä niistä joku tulee kumminkin iskemään.
Tietenkin voisit myös vaikka lähteä treffeille jonkun yksinäisen miehen kanssa täältä palstalta. Mutta ... joo... tietäähän sen, kumpaan valintaan päädyt oikeasti.
niin ja myös sen tietää mihin ratkaisuun palstan yksinäinen mies päätyisi. hehehehehehee. joko paljastais ittensä trolliksi tai vetäis homman läskiks tahallaan, ku paniikki iskee hehehehehehehe
Hmm kiitos siilitrolli ja hehehehehmies, että toitte asiasta näkökannat esiin.
Toki voisin treffeillekin lähteä, mutta kyllä mä haluaisin kuvan siitä treffi ehdokkaasta nähdä. Ja toki näyttäisin omanikin. En halua mitään Brad Pittiä, mutta ulkonäön treffi kumppanissa pitää miellyttää niin myös siinä pano kumppanissa.
Ei sitä tiiä kokeilenko tulevana lauantaina lähteä yksin jonnekin Helsingin kesksustaan. Mikäli miehet eivät juttusille tule enkä seuraa saa, saan ainakin lasin hyvää valkoviiniä :)