Saa nähdä mitä tuostakin sopasta syntyy. Tuttuja nimiä taas kauhan varressa.
Kevan tupruttelut
-Palstan Miehet-
1087
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288620879530.html
Kas, live-selitykset alkavat juuri näillä hetkillä 15.11. klo 9:30.
Näemme vaivautuneita ihmisiä, veikkaamme.
.
Wanhat Witsit Walvovat Kevaa :::
" Kevan toiminta perustuu kunnalliseen eläkelakiin ja sitä valvoo valtiovarainministeriö ja Finanssivalvonta."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Keva
.
Nyanssi. Onpa loistavat valmistelut. Melkein suunnitellulla aikataululla, vasta 33 minuuttia myöhässä.
Toinen nyanssi, joka pistää silmään: Loistavasti pukeutuneita ihmisiä. Toimittajat eivät ilmeisesti ymmärtäneet tulevansa live-kuvatuksi, muutoin olisvat varmaan edes yrittäneet pukeutua.
Alamme huolestua aloituksen pitkittymisen takia, ehkä Ailuksella ei olekaan jakkara niin tukevasti lattiallaa, kuin eilen antoivat olettaa.
Onko siellä nyt jotain suurempaa hautumassa?
Eikö tämä olekaan läpihuutojuttu?
Melko asiastaymmärtämätöntä taas vaihteeksi esitetään, sekä ei se minulle kuulunut, joku toinen on varmaan väärin tulkunnut, tai ei minua autossa juuri muu kiinnostanut, kuin se väri. So last season. Yrittäisivät joskus keksiä jotain uutta tekosyytä.
Hohhoijaa kun haukottaa.
Ei tässä lähtökohtaisesti ketään lynkkaamassa olla. Mutta alkaa vihastuttamaan tuollainen, että oletetaan kuulijoiden olevan aivottomia taikinoita.
Johtajilla johtajatason asunnot ja autot: niin se vaan menee.
Näin se on. Johtajat johtaa ja loispummit vinkuu.
sehän on nainen, ei semmoiset mitään osaa johtaa ja likaa vielä auton isonna perseellään.
Tässä on menossa taas suhmuroinnin suomen ennätys. Härskiä touhua Kevan Ailukselta. Pitäisi käyttää enemmän älyä näissä asioissa.
Kansalla on pitkä muisti, varsinkin niistä, jotka kahmivat kourakaupalla etuisuuksia. Ahneus kostautuu tulevaisuudessa, ainakin toivon niin.
Näinä ankeina aikoina ei tällaista törsäilyä voi hyväksyä.
.
Likainen kepulaisuus tuoksahtaa jälleen valkopesusta huolimatta
"Poliittinen nimitys?
Ailus valittiin toimitusjohtajaksi 2009 Kevan valtuuskunnan äänestyksellä. Ailuksen valintaa yli 30 miljardin euron sijoituksia hallinnoivan Kevan johtoon arvioitiin sen jälkeen mediassa poliittiseksi nimitykseksi, jossa hän ohitti pätevämpiä hakijoita keskustan jäsenkirjan ansioista.
Ailus oli ollut vuonna 2008 ehdolla Helsingissä kunnallisvaaleissa keskustan listoilta. Kaksi silloisen Kevan valtuuskunnan jäsentä arvioi keskiviikkona IS:lle, että toimitusjohtajan pesti oli läänitetty keskustalle.
Myös Ailusta edeltäneet Kevan toimitusjohtajat Markku Kauppinen ja Simo Lämsä ovat taustaltaan keskustalaisia."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288620873052.html
.