Hämmentynyt..

followyour

Minua häiritsee pari asiaa. Tiedän että mieheni on hulluna minuun ja meillä ei intohimo ole koskaan loppunut, mutta hän on myös erittäin kiivas eli jos asiat ei mene hänen tahdon mukaan niin saa "raivareita" ja huutaa ja voi tavarat lennellä. Olen miettinyt onko mieheni liian mustasukkainen. Minulla ei ole kuin pari poikapuolista kaveria jotka olen tuntenut pienen ikäni ja nyt ollessamme pitkästä aikaa yhden poikapuolisen ystäväni luona tupareissa mieheni soitti yhtäkkiä ja sanoi että "sä lähdet sieltä nyt heti pois tuun hakemaan sut" menin ulos ystäväni kanssa ja hän tuli autolla pihalle ja oli menossa hakkaamaan poikapuolista ystävääni mutta ystäväni ei tullut ulos. Huusi puhelimeen että "sä et ole missään tekemisissä mun naisen kanssa, ymmärrätkö" sellaista raivohuutoa. Huusi myös tyttöpuoliselle ystävälleni että "turpa kiinni ja valitse tuutko meidän kanssa vai meetkö tuonne sisälle takaisin" ja siis kun tämä poika jonka luona olimme on todellakin pelkästään ystävä meillä ei koskaan ole ollut mitään. sitten mieheni sanoi minulle etten voi olla missään tekemisissä enää tuon pojan kanssa tai hän tappaa sen.
Mieheni myös kotona sanoo joka päivä jotain jos esimerkiksi sanon että menen vessaan "oletko kysynyt multa lupaa?" ja sitten sanon "voinko mennä vessaan" ja hän sanoo että "joo" tai sanoo "meen tupakalle ja facebookkiin samalla" sanon että mäkin katson facebookin, niin sanoo siihen että "et sä mene facebookkiin ja voisit poistaa sen kokonaan" kuulostaa todella tyhmältä nyt kun tähän kirjoitin nämä tai tunnen itseni tyhmäksi. Kerran sanoin "älä nyt " kun hän kouri koko ajan, johon hän vastasi "ai en vai?" ja työnsi seinää vasten ja jatkoi enkä päässyt pois siitä. En tiedä olenko seonnut ja eivät nämä ole mitään ihmeellisiä juttuja? mutta minusta on alkanut tuntumaan ettei ne ole? tuntuu etten oikein enää itsekään tiedä onko tämä normaalia vai ei? ja se huolestuttaa minua. kiitos jos joku jaksaa vastata!

6

260

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äläjää

      Tuo EI ole normaalia. Mies on ihan liian omistushaluinen eikä luota sinuun ollenkaan :/ en sano että "jätä se paska" kun täällä monet tuntuu vastaavan niin. Kannattaa puhua miehelle tuosta ja miettiä haluatko itse oikeasti tuollaisen suhteen. Tunteet on varmaan sinulla pelissä mukana mutta kannattaa ajatella myös järjellä

    • Eroa, kannattaa

      Miehesi pettää itse ja on väkivaltainen. Diagnoosi tehty.

    • eli heti

      Lopeta suhde ennen kuin sinun käy huonosti.

    • ------------

      Sähän olet kuin seksiorja. Lupa käydä vessassa? Mitä helvettiä?
      Ja kourii, sanot älä, kourii vaan lisää. Aivan sairasta.

    • huhhuhhhh

      Ei ole tervettä miehes käytös!!
      On todella hallitseva ja pelottava tyyppi.

    • 13+4

      Tämä on kaikella rakkaudella: lähde pois tuosta sairaasta suhteesta ennen kuin sinua satutetaan pahasti! Älä tuhlaa elämääsi tuollaiseen. Ja niin kliseiseltä kuin se kuulostaakin, niin sinä todella ansaitset parempaa! Ja vielä viimeinen vinkki ja varoitus: kun toivottavasti eroat hänestä, niin pidä huoli, että olet silloin tilanteessa, jossa hän ei kykene sinua satuttamaan. Muutenkin kuulostaa niin pelottavalta ja arvaamattomalta, että kannattaisi olla yhteydessä esim. poliisiin tms. Tuollaiset sekopäät voivat tehdä mitä tahansa. Voimia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      65
      815
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe