Lahden karaokebaarit Top 10

karaokevaanaari

Siinäpä kyssäri sitten olisi.
Perustelkaa, mikäli arvostelette baaria, henkilökuntaa, vetäjää taikka laitteita-valikoimaa.

12

7684

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä naurata :D

      Ei kai siellä nyt perkele niitä kymmentä ole hölmö :D

      Turussasn niitä on vain Kolme, ja jos tarkkoja ollaan niin yksi niistä on Kaarinassa

    • laululintu

      1. Ten Dollars Saloon (Parhaat laitteet, valikoima, lava)
      2. Cheri (Hyvät laitteet ja osaava juontaja, hyvä tunnelma... en suosittele loppuillasta)
      3. Wanha Mestari (Aiemmin ihan ok, mutta karaokeosasto ikävästi perällä ja laulu ei kuulu kovin kauas. Remontin jälkeen en ole käynyt)
      4. Dublin (Hiljaisina iltoina ja alkuillasta ok, muutoin laulu ei kuulu muun metelin yli, ei kovin hyvät laitteet)
      5. Armas (Keskustan baareista huonoimmat laitteet ja humalaisimmat laulajat, hiljaisina iltoina/alkuillasta menettelee)
      6. Tirra (samaa sarjaa kuin Tirra muutenkin... )
      7. Paavola Pub (Paavola), Sulka (Möysä) Viiliruusu (Liipola), Wanha Mestari (Metsäkangas), Päätybaari (Okeroinen), PIkku Hukka (Tonttila) , Wanha Willis (Hollolassa) ...No mitä nyt pikkukuppiloilta ja lähiöräkälöiltä voi odottaa. Taso vaihtelevaa ja osa välillä ihan ok paikkojakin.

    • laulajat

      Ten Dollars Saloonissa pitkä jonot, paljon laulajia. Vakilaulajat pääsevät jonon ohi. Jonoista huolimatta dj soittaa välimusiikkia.Nuorempaa väkeä.
      Dublin ok, hyvä vetäjä. Piti laulajajärjestyksen hyvin ja ihan suht hyvä listakin. Myös keski-ikäistä porukkaa.
      Tirra - jos luulet että kaikki on jo nähty niin mene tänne päiväkaraokeen ;)
      Wanha mestari oli remontissa, kun kesällä Lahdessa käytiin. Armaksen karaokea ei tullut kokeiltua, kun juututtiin Dubliniin.
      Nämä kokemukset siis vain yhden kesäisen viikonlopun perusteella. Uudelleen näistä paikoista menisin Dubliniin.

    • milla30

      Olin ystävieni kanssa lahden armas karaokebaarissa lahden yöt tapahtuman jälkeen. Ja voi ristus. Vetäjällä ei ollut aavistustakaan karaoken vetämisestä. Liian paljon miksereitä ei osannut kääntää yhtäkään nappulaa. Laulajat olivat melko hyviä, mutta kuulostivat ihan kauheilta, hyvä että oli mikki päällä kaiusta puhumattakaan. Kontrollista ei kuulunut yhtään mitään. Oli tytöllä kaikki hukassa. Ja välimusiikki oli aina koko biisin mittainen, jopa ehti tanssia aina yhden väliajan. Ei ihme että ei päässyt porukka laulamaan. Ei ehkä kannattaisi mainostaa karaokebaarina. Ymmärrän toki jos vetäjä oli kesälomatuuraaja olihan kyseessä keskiviikko eikä lauantai. Mutta kun tulimme toiselta puolelta suomea, niin turussa ei moista käytäntöä sallita. Vetäjät osaavat asiansa, eihän se vaadi kauheaa koulutusta. Useassa karaokeravintolassa yritetään päästää mahdollisimman paljon laulajia laulamaan illan aikana, sehän se tarkoitus on. Ei turhia viiveitä. Vaihtakaa nyt ihmeessä kunnon vetäjä!!!!

      • miika32

        Vetäjä vaihtoon, muuten katoo asiakkaat.


    • Pavarotti

      Aleksin Vanha Mestari ei halua vanhempia laulajia, olen käynyt kolmesti ja en mene enää, kerran pääsin laulamaan ja ihankuin piruuttaan, laittoi taustan huutamaan täysillä ja lauluani ei kuulunut ollenkaan, monen tunnin odottelun jälkeen. Ikärasismia juontajalla, moni lauloi useamman laulun ja mä vain odotin vuoroani. En odota enää.

    • Karaokegirl

      1. Ten Dollar's Saloon - Paras laitteisto ja miksaajat osaa hommansa, kaikenikäistä porukkaa. Ehdottomasti laajin valikoima
      2. Cheri - Karaokepuoli on aika pieni, mutta yleensä tosi hyvä fiilis!
      3. Wanha Mestari - Uusi juuri laitteensa, nyt kuulostaa jopa hyvältä mahtavat karaoke hostit!
      4. Armas - Laitteisto ei ehkä ole parhaasta päästä, eikä laulajatkaan viikonloppuisin, mutta hyvät miksaajat.
      5. Dublin - Pysy kaukana torstaisin (halvat=teinihelvetti), mutta muulloin ihan jees. Keskivertolaulajia.
      6. Las Palmas - Täällä käyvä porukka on vähän vanhempaa, mutta kiva paikka kävästä laulamassa. Karaoke on baarin keskipisteenä, mutta baarimikot toimivat myös miksaajina, eli laatu ei paras mahdollinen.
      7. Tirra - Vähän kauempana ydinkeskustasta eli ei samanlaista ryysistä, lyhyemmät jonot.
      8. Pieni Karhu - Karaokea vain viikonloppuisin. Ihan ok mesta.
      En just nyt keksi muita mainitsemisen arvoisia. Nämä siis omien kokemuksien perusteella, käyn itse noin kerran viikossa laulamassa karaokea jossain näistä kahdeksasta.

    • Kofoff

      LAS PALMAS.ehdottomasti lahden kaikkien aikojen paras.portierit pitävät paikat siistinä ja juomaa saa jos pysyy pystyssä.olen surkea "laulaja"mutta silti pääsen yrittämään.ja mikä parasta.ei ole lastenpaikka.

    • xyxy

      Hollolan bub kummisetä, mahtavat laitteet ja hyvä tunnelma vaikka pieni paikka onkin. Simpsakan näköiset ja mukavat vetäjät on myös plussaa

      • Anonyymi

        No kävin kyseisessä paikassa.En nähnyt yhtäkään Simpsakan näköistä vetäjää ja illasta jäi tunne että isäntä varmaan käskee lähtemään ulos koko paikasta


    • JORMAS

      LAS PALMAS Paras Meininki Mukava Henkilökunta Ei valittamista vetäjistä vaikka osa Baarin Henkilökuntaa Olen saanut Asiallista Kohtelua tässä Baarissa Hyvä Tanssilattia Täällä todella Tanssitaan Karaoken Tahdissa Saa lauluääntä Hyvä Laulaa

    • Anonyymi

      Onko oikeasti Las Palmas sellainen paikka kuin Hotelli Vantaa? Mun työkaveri saa sieltä muka joka ikinen viikonloppu naisseuraa mukaansa...

      Päälle nelikymppinen vatsakas mies ja aina muka saa pesää kun tuonne menee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2119
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1339
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1224
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1016
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe