Olen väsynyt ja ulalla

SurullinenNeito

Tustustuimme miesystäväni kanssa netissä, heti oli kiinnostusta ja sitä enemmän mitä olimme yhteydessä. Mies ei ole suomalainen mutta asuu suomessa mutta välimatkaa meillä on noin 500km, Ensiksi juttelimme sähköpostinkautta, sitten mesen ja skypen. Sitten myös kännykän välityksellä viestiteltiin hyvin paljon. Aloimme suunnitella tapaamista, mutta aina vainsiirtyi ja siirtyi...Aina oli viikonloppuisin oli muuta menoa, hän käy aamupäivisin töissä ja sitten on vielä iltakoulussa ja välillä sen takia on lauantaisinkin kouluasioita. Kun tätä rumpaa oli kulunut ainakin puolivuotta, sitten vasta tapasimme viimein. Viihdyimme yhdessä ja nautin olostani hänen kanssaan suunnattomasti. Tapaaminen sujui siis hyvin, Mies lupasi että näkisimme taas pian, ei menisi odottamiseen niin pitkään tällä kertaa.
No kuiteskiin tästä on kulunut nyt 4kk, aina vaan on jotain viikonloppusiin. Pyytelee anteeksi ja ehdottaa seuraavaa viikonloppua tai seuraavaa kuukautta mutta ei vaan aikaa minua varten löydy. Viestejä kännyllä aina whatsappin kautta mutta nyt kun hänen puhelimessaan ei netti tomi niin emme viestittele enää samalla tavoin. Eikä skypessäkään olla nähty nyt ollenkaan, hänella ei tunnu olevan siihenkään aikaa.
Nyt oli suunniteltu että nähtäis tänä viikonloppuna, hän itse ehdotti tätä viikonloppua minulle, järjestäisi menonsa niin että voisin tulla hänen luokseen. Nooo...eihän se tietenkään onnistunut, koulu taas ja tuli vielä jotain äkkinäinen juttu. Joulukuunkin viikonloput täynnä menoja ja tammikuukaan ei käy.

Olen väsynyt tähän, näytän aina jäävän kaikessa taka alalle. Minusta tuntuu että hän ei vain välitä minusta tarpeeksi, kerroin tämän hänelle ja sanoi ymmärtävänsä.
Kärsin masennuksesta joka on ollut parempana kaksi vuotta mutta alkanut taas pahentua (muista syistä) mutta tämä tilanne vielä pahentaa sitä.
En tiedä mitä tehdä...lopettaako koko juttu...? En oikeastaan haluaisi mutta olen väsynyt tähän.

Anteeksi sekava tarinani, piti tiivistää ettei tuu romaania :P

3

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • johanna21111111

      Minusta hän saisi ottaa sinuun enemmän yhteyttä tavalla tai toisella ja osoittaa sulle että välittää susta oikeasti ja haluaa olla sun kanssa jos niin on. Kuulostaa hassulta että olette olleet niin kauan yhteyksissä mutta näette silti niin harvoin ja hänelle ei sovi? 4 kk on aika pitkä aika... Pakko sitä aikaa jostain on saatava jos välittää. Tietysti ymmärrän jos haluat olla hänen kanssaan. mutta hänen pitäisi olla myös yhtä aktiivinen..

    • Kati25

      Vaikuttaa kyllä siltä että tunteet on haalenemassa. Tietysti koulu vie aikaa ja on hyvä että hän ottaa sen vakavasti. Ehkä se on nro 1. hänen elämässään tällä hetkellä. Sinun täytyy vain päättää, jaksatko odottaa ja katsoa mitä tapahtuu, vai luovutatko.
      Jos näyttää siltä, ettei juttu toimi, niin tee päätös äläkä jää roikkumaan, se vie sinulta energiaa ja katuisit sitä kuitenkin myöhemmin.

    • mina_1

      Lopeta koko juttu.
      1. Miestä ei kiinnosta
      2. Miehellä on jo vaimo

      Jos miestä kiinnostaa, niin se järjestää aikaa tapaamiseen. Jos sillä jo on vaimo, niin sinä olet vaan viihdyke. Joka tapauksessa taidat olla tällä hetkellä se viihdyke.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1456
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1013
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      379
      854
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      824
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe