Oulun ilmaistyöpaikat, miten muualla?

Orjamarkkinat

5

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kummallista touhua

      Nähtävästi suomalaiset antaa tälle ilmaistyön käyttämiselle hiljaisen hyväksynnän.

      • Utsintaa

        Se ei oikein työsuhteettomat työt edistä eläkkeiden kertymistä,eikä vakinaisten työpaikkojen,kun harjoittelemalla tehdään työt pois.

        Ei ole uskottavaa ,että toimittaisiin kestävällä valtiollisella pohjalla,jossa verokertymin pidetään yllä valtiollisia menoja,jos työttömyys on ainoa syy harjoitella työntekoa.

        Tuskin toimitapa edes olisi realistinen työttömyyden hoito tapa ,jolla poisttaisiin työttömyyttä tai parannettaisiin työllitymistä.Miten sitten käytänössä toimitaan,onko jollain omakohtaista kokemusta näistä työllistymistöistä,jotta voisi kertoa kokemuspohjalta ,kuinka realistisia toimet ovat jatkotyöllistymisen kannsalta tai toimeentuloa edistävästi?

        Ilmaistyöt ,mitä ne ovat?


    • orjuuskurjuus

      ei oo pakko mennä
      Orjatyö on kielletty

    • PakkoOnMennä

      Jos ei mene, tulee karenssia = pakko mennä.

    • AnaKonta

      "Oulussa on tarjolla runsaasti ilmaistöitä "

      Ja Stockmann sulkee Oulussa puotinsa.
      Oliskohan noilla asioilla jotain yhteyttä keskenään,
      Palkattomilla ostovoimaa ei juurikaan ole, mutta koska palkattomia ei tilastoida työttömäksi, niin ehkä jossain vedetään vääriä johtopäätöksiä vallitsevasta yleisestä ostovoimasta ja Stockmannin puodissa ei kassat jostain syystä entiseen malliin enää kilise,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      95
      4751
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1922
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      78
      1512
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      323
      1100
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1080
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1079
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1047
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe