Isolle miehelle pieni nainen kiitos! ;)
Lyhyt nainen on kaunein
tallman
421205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Semmonen n.160 cm, kurvikas ja eksoottisen näköinen, paksu musta tukka ja tummanruskeet silmät! Semmonen itäeurooppalaisen näkönen ja terävä pää. :)
Eihän tuo ole lyhyt! Ja vaaleaveriköt nyt on paljon harvinaisempia ja eksoottisempia kuin tummatukkaiset. Mieti itsekin kuinka paljon enemmän maailmassa on tummia ihmisiä kuin vaaleita.
Mitä sitten vaikka olis kuinka harvinaisia, jos ei vaan sytytä! Ei se oo siitä harvinaisuudesta aina kiinni vaan siitä mikä itteä miellyttää :) tummista löytyy kauneimmat piirteet, aistilliset ja voimakkaat, ja ne paksut kiiltävät mustat hiukset ! Mutta toki kullakin makunsa, kyllä vaaleillekin löytyy ottajansa! :)
Niin - se juuri siinä tummuudessa viehättääkin - se hallitsevuus. Tumma on dominoiva, voimakas väri ja tummat ovat aina hallinneet maailmaa!
Onko omasta mielestäsi, hyvä 148 cm, siispä suomalainen vaalea mies kaikkein eksoottisin? Ei ainakaan mikään pitkä tumma etelän komistus, onhan heitä sen verran paljon?
http://cascadeaids.org/wp-content/uploads/2011/04/Image-for-CAP-Spanish-postcard-woman.jpg
http://www.examiner.com/images/blog/EXID22052/images/iStock_000009206372XSmall[1]_Spanish_woman_fist_to_the_face_with_rings_on__.JPG
http://www.harrycutting.com/graphics/photos/adults/hispanic-woman-CC5113-174.jpg
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVrWkPbaZnq8cS-QmZDLvn4hE2-5J9hiw60eyZEs_dxwCbtyOQiw
http://www.unitedhispanicamericans.org/site/sites/default/files/images/SSPX9767.jpg
http://updsl.org/images/cold_cases/Mejia_Sonia01.png
Hahahhha. Mustat paksut kiiltävät hiukset tekee kauneuden, ja tummista löytyy ne kauneimmat ja aistillisimmat piirteet. Lähe ny jo vittuun täältä vajakki ja lopeta lässytys.
Päätit sitten laittaa rumat naiset esimerkki kuviin kun kauniita tummia naisia on vaikka millä mitalla? Eihän aloittaja sanonut että kaikki tummapiirteiset olisivat kauniita vaan kertoi oman ihanteensa.
Entä jos lähtisit itse - munaton nössö!? Kun tuolla tavalla tulet tänne esiintymään nolaat ihan vain itsesi siinä. Olet säälittävä ala-arvoinen paska. Tais isäs/äitis alistaa sua ku olit kakara, nyt tulit vain sitten tänne purkamaan sitä pahaa oloasi ja traumojasi, joista et unissasikaan eroon pääse.
Edes yksi ymmärtää mitä tarkoitin. Tuntuu ihmisten keskimääräinen älykkyys romahtaneen huimasti ihan lyhyessä ajassa!!
näyttää liika pituusero, tulee lisäksi niskat kipeäksi
Samaa mieltä. Varsinkin kurvikas nainen näyttää jotenkin halvalta sutturalta ja lylleröltä (vaikka ei edes ole lihava) pitkän ja solakan miehen kanssa:
http://img2-2.timeinc.net/people/i/2011/features/insider/111003/kim-kardashian-3
Kun taas sama nainen lyhyemmän miehen kanssa näyttää tosi hyvältä ja sopivalta parilta, jopa tyylikkäältä:
http://www.hdwallpapersdj.com/wp-content/uploads/2013/10/IFWT_Gossip1.jpg
Ensimmäinen linkki ei taida toimia, joten tässä toinen kuva samasta parista:
http://www3.pictures.zimbio.com/pc/Kim Kardashian Kris Humphries Kim Kardashian r4VAZ7ae-LVl.jpg
Eivät vaan näyttäneet hyvältä yhdessä.
Joo niin varmaan näyttääkin - tosin vain sellaisten silmissä jotka kulkee joka paikassa se millimitta kädessä ja jolla ei oo hitustakaan joustovaraa eikä mielikuvitusta. Muuta syrjäkylään
Voi huhhuhh.. että sitten yhden kuvan perusteella yleistät koko asian!? Siis anna mun nauraa!! Sitä paitsi 20-35 cm on täysin luonnollinen ero ja vieläpä aivan tavallinenkin ero, että siinä jos joku jotain t y h m ä ä näkee niin saakoon mennä kyllä tarkistuttamaan..päändä. Huhh, antakaa mun kaikki kestää!!
On täyttä paskaa. Kurvikas nainen ja solakka mies nimenomaan täydentävät toisiaan ihanteellisesti. Halpa suttura sinulla on päässäsi!
Niinpä. Samanpituisissa pareissa mies voi näyttää liian lyhyeltä. Paitsi milloin molemmat tosi pitkiä, mikä on taas sopusointuisen näköistä.
Mutta hänhän näyttää lyllerömmältä juuri tuon lyllerömiehen vierellä!
Ei muuten näytä vaan sopusuhtaisemmalta, ei haittaa persejalkaisuus, eikä Kanyekaan ole Kimille liian lyhyt, sillä Kim voi käyttää korkkareita Kanyenkin kanssa. Onhan se ihan vitun koominen näky, kun sellainen persejalkainen tankero taapertaa pitkän ihmisen käsipuolessa, näyttää vaan halvalta ja typerältä. Kimillä sentään on isot tissit ja kunnon perse sekä vyötärö, kauniit hiukset ja oli joskus ennen "kauneus"leikkauksia nätti naamakin, niin ei ole niin surkea näköinen kuin perussuomalainen persejalka, jolla on tasapaksu ja leveä ruho, ei vyötäröä, ei lantiota ja lattaperse. Sellainen nainen on rumin mitä olla saattaa.
Kimhän on jopa korkkarit jalassa lyhyempi kuin Kanye, eli Kanye on just sopivan mittainen Kimille. Kim näyttää jopa suht. elegantille ja pitkäsääriselle Kanyen rinnalla eikä tankero punkero persejalka lyllertäjältä kuten tuon ylipitkän korispelaajan. Paitsi että lyhyet ihmiset on naurettavan näköisiä, on myös tuollaiset ylipitkät, molemmilla on mittasuhteet ihan viturallaan. Jotenkin parimetrinen mies on typerä ilmestys kun pää näyttää liian pieneltä ruumiiseen verrattuna. :D
Jos naisen pituus menee yli 175:n niin silloin vartalon mittasuhteet ovat todella oudot, lyhyet on yleensä sopusuhtaisempia. Kim K lylleröys johtuu siitä että hän niin muodokas.
Nämä ovat makuasioita. Ihan hyvältä hän näyttää molempien rinnalla, minun silmääni paremmalta pitkän miehen rinnalla. Eikä kukaan noista kolmesta ole naurettavan näköinen eikä lyllerö. Jos ei pidä naisellisista kurveista naisilla, sitten katsoo muita kuin "lylleröitä", nuo eivät ole edes läskejä ihmisiä kuten monet suomipojat ja -mimmit, joten todella rumaa vihjailla ja nimitellä.
Mutta on sulla tärkeä ongelma pitkien miesten ja heitä lyhyempien kurvikkaiden naisten suhteen, otan osaa. :D
Ai mulla vai? Ei tasan ole mutta satun vain pitämään siroista ja lyhyistä naisista.
Ei kun tuolla nimimerkillä ;)) jolle vastasinkin.
Kim ei ole mikään tankero eikä lyllerö, mutta paremmalta näyttää pitkän miehen rinnalla. Ehkä suurin osa naisista näyttää, sekö sua vituttaa. Sulle ehkä sopisi pieni ja siro nainen vierelle, jos sellaisen saat.
Lyhyyden voi antaa anteeksi vain silloin jos on vyötärö, kunnon tissit ja perse, mitä suomalaisilla käppyränaisilla ei ole. Ylipitkä nainenkin on parempi kuin pätkä, sillä sellaisella on sentään paremmalla tavalla viturallaan mittasuhteet (ylipitkät sääret ja kaula ja yleensä tosi kapeita ja siroja), mutta kyllä ne kauneimmat ja sopusuhtaisimmat löytyy keskimittaisista niin naisista kuin miehistä.
Lyhyet naiset ei ole söpöjä, ne näyttää pelleltä kun niitä naurettavan lyhyitä ja rumia tumppijalkojaan yrittävät sätkyttää nopeasti ja taapertaa paksu laatikkomallinen ruho hyllyen, että pysyisivät normaalien ihmisten vauhdissa, ja niiden päätkin on yleensä tosi ison näköiset. Ihan naurettavan näköisiä käppyröitä ja todella rumia. :D
Yleensä naamatkin on kuin litistettyjä, eli leveyttä on kyllä saman verran ja yleensä jopa enemmän kuin normaaleilla ihmisillä, mutta pituutta vähemmän, joten näyttää kuin niiden tyhmät päät olisi joutuneet prässiin. :D Yleensä ovat jotenkin vajakin näköisiä muutenkin, joten kai se jonkunlaista vammaisuutta on, kun on lyhyt. :D Myös parimetriset miehet näyttää yleensä vajakeilta. :DD Että pariutukaa vaan ja tehkää vajakkeja lapsia!!! XD
Tässäkin tumppinaisen (nainenhan sä oikeasti olet) osoitus vajaaälyisyydestään!! Veti herneen siihen porsasnenään kun tyhmyyksissään litistetyssä lattapäässään luuli, että kommentti oli hänelle!! Ei vittu - tämä todellakin todistaa, että lyhyet käppyränaiset ON vajakkeja!!!!! :DDDDDDDDDDDDDD
Keskimittaiset on parhaita. Ylipitkätkin on rumia vajakkeja, tai toisinaan parhaissa tapauksissa ehkä lähes yhtä älykkäitä kuin normaalit ihmiset mutta jostain käsittämättömästä syystä ylimieisiä kun luulevat kaikkien kadehtivan sitä heidän hongankolistajan pituuttaan, mutta ei nekään niin rumia ja tyhmiä vajakkeja ole kuin käppyränaiset. Siltä heidät "pelastaa" se ylimielisyys ja luulo siitä, että ovat parempia kun ovat vaateripustimia, eli eivät heti naama vihasta punaisena ole vittuilemassa kaikille niin kuin käppyrät vaan höpisevät vaan sitä luuloaan että heille oltaisiin kateellisia kun ovat pitkiä. Sekään ei ole ihan niin säälittävää kuin käppyränaisten horina omasta oletetusta söpöydestään, vaikka söpöjä te ette ole.
Ja käppyrämummot on ihan vitun rumia!! Naurattaa kun sellaisia entisestäänkin painuneita about metrin mittasia mummon ruppanoita köntystää hangessa, ei vittu!!! Ja keski-ikäiset käppyränaiset!! Pukeutuvat yleensä lastenvaatteisiin kun luulevat olevansa söpöjä ja kaukaa voi luulla että se on lapsi, mutta kun pääsee sen pinkkiin toppa-asuun sonnustautuneen käppyrän luo, niin sieltä katsookin sellainen litistetty leveä ja ryppyinen todella oksettavan näköinen vanhan akan naama. :D Vanhuus tekee tuhonsa paljon aiemmin käppyränaisissa kuin keskimittaisissa. Pitkät mummot taas on vitun pelottavan näkösiä.
Varmaan kaikkien käppyränaisten äipät on vetäneet röökiä ihan hulluna ollessaan raskaana, sehän aiheuttaa kitukasvuisuutta ja paljon muutakin tuhoa. Ehkä ne on juopotelleetkin ja haistelleet liimaa, ehkä jopa narkanneet ja saaneet miehiltään nyrkistä siihen paksuna olevan emakon mahaansa, kun lapsista on tullut vammaisia littanapäitä ja kitukasvuisia. Oon varma että jotain teille rumille käppyröille on täytynyt tapahtua äipän raskausaikana, tai sitten se on vaan joku perinnöllinen geenivirhe. XDDDDD
Kim Kardashian on ainut lyhyt nainen jota voi sietää, koska sillä on perse, tissit, vyötärö, hiukset ja normaalin ihmisen naama ja pää. Olis vain säärissä mittaa saman verran kuin normaaleilla ihmisillä, niin olis paljon parempi. Tuo naurettava käppyrämittaisuus tekee siitä niin halvan näköisen, että vaikka sillä olis mikä kallis muotiluomus päällä, se näyttää aina joltain halpa hallin rättiin tai mummon pitsiverhoista itse ompelemaansa riepuun pukeutuneelta huoralta.
Näyttää vaan pelleltä pitkän miehen rinnalla. Ehkä te käppyränaiset siksi himoitsette noita vammaisia ylipitkiä korstoja, kun yritätte korjata omaa geenivirhettä. Onko ajatuksena, että kun pariuttaa sen ruman paskat mittasuhteet omaavan ruhonsa päinvastaisella tavalla ruman ja paskat mittasuhteet omaavan kanssa, niin voi ehkä parhaassa tapauksessa saada normaaleja lapsia, jotka on keskipituisia ja normaalit sopusuhtaiset ja kauniit mittasuhteet omaavia?
Sinänsä ihan ymmärrettävää, sillä vaikka te miten omaa käppänäruhoanne kehutte, niin kyllä tekin oikeesti tahtoisitte olla normaaleja ja kauniita ihmisiä, ettekä rumia persejalkaisia littanapäisiä pellejä. Kai ne rusinapään omaavat ylipitkät hongankolistajamiehetkin tahtoo normaaleja lapsia, ja siksi kelpuuttaa tommosen käppyrän. Tai sitten ne vaan haluaa nussia helposti suuhun. Ei muuta kun akan eteen seisomaan ja korvista huoraa kiinni ja sitten rynkyttää sinne lattapäisen ruman akan leveään suuhun!! :D Yleensä lyhyet naiset näyttääkin huorilta kun yrittävät pukeutua tosi provosoivasti johonkin huorakorkkareihin ja tosi paljastaviin vaatteisiin ja sillä tavalla piilottaa rumuuttaan ja paskoja mittasuhteitaan ja tehdä itsestään haluttavamman. No huora saa huoran kohtelun, ja suuhun sellaista vaan rynkytetään. Onhan teillä yleensä jostain syystä ylisuuret päät ja leveät rumat yisuuret suut. :D
Yleensä ylipitkät naisetkin ottaa normaalipituisen toisinaan jopa lyhyen miehen. Kai nekin tahtoo saada normaaleja lapsia, että kyllä vaan keskimittaiset on parhaita ja kauneimpia ja kaikki tietää sen vaikka mitä muuta väittäis. :D
Johan sulta tulee saastaa suusta.
Niin itse en ole lyhyt vaan keskimittainen, joten väärä hyökkäys. Se ei tarkoita, että itseä lyhyemmät olisivat heti geenivirheisiä käppyröitä ja samoin itseä pidemmät täysin viallisia korstoja :D Eikö tuo ole melko, öh, tuota egosentrinen katsantokanta :)
Monet timmit ja lyhyet 155 senttiset naiset näyttää just hyvältä joka puolelta, toisin kuin löysää nahkaa omaavat tai liian treenaamattomat kanssasinsarensa, sanon tämän vaikka olen nainen ja kun näen aina hyvässä kunnossa olevan pikkuruisen mutta täysin NORMAALILTA näyttävän kaverini olen että WAU!!! miten pienikin ihminen voi herättää karismallaan kunnioitusta ja ihailua, vaatteetkin näyttää niin hyvältä päältä, muut siinä rinnalla päinvastoin melko tavikselta, hyvin on kaikki sopusoinnussa mitä mittasuhteisiin tulee :))
Miten alhainen ÄÖ pitää olla että pitää todennäköisenä korrelaatiota pituuden ja älykkyyden. Etköhän se ole sinä joka tässä on osoittanut vähä-älyisyytensä jos joku. Pikkuisen haiskahtaa myös katkeralle, veikö joku lyhyt sun miehen vai mistä kyse?
Pätkät pariutukoot keskenään. ja pitkät myös.
Voi kun tuo sinun toiveesi ei valitettavasti KOSKAAN tule toteutumaan, ei ole koskaan toteutunut ei sinua ennen eikä sinun jälkeesi, eikä sinun mielipiteelläsi VALITETTAVASI tähän tosiasiaan ole mitään vaikutusta!! Luonto sanelee.. Avaa silmät..sinäkin. Pää pystyyn ;;DD
Tappakaa kaikki ittenne
Paras neuvo pitkään aikaan... Noudatathan kehoitustasi myös itse.
Minä olen 156 cm tumma nainen, tissit kokoa D, koskaan ei ole moitteita tai nauruja saanut, päinvastoin, miehet kyllä tykkää pienistä naisista, ei siitä mihinkään pääse. Oma mies on 170 cm eli ei mikään pitkä mies. Mies joskus sanoo että on hyvä , että hänellekin löytyi itseään lyhyempi nainen :).
Täällä oli muuten kerran joku ruskeasilmäisten vihaaja, ihan uskomatonta mitä kommentteja siltä tuli, nyt on kait joku tummahiuksisten vihaaja..
Typerää koko keskustelu. Ite oon 177 /54 enkä ole lauta. Eikä mua haittais jos mies ois 170 cm - käytän välillä 15 cm korkkareita - ja sekös lyhyitä miehiä vituttaa. Aika p* aska itsetunto saa olla jos tollanen häiritsee. Ite voisin ottaa vaikka pyörätuolissa istuvan miehen jos luonne ja ulkonäkö muuten ois kohdillaan. Pituudesta viis. Kyl eleämänarvot ja tavat on tärkeemmät ku muutama cm sinne tai tänne. Lapsellista potaskaa. Kirjoitelkaa välillä jostain fiksuimmasta kiitos.
Nln
Kelpaisi! Nam kun taas sitä erästä tässä muistelen. Oikein kaunis tumma ja pinikokoinen myyjätär!
Ei se kauneus pituudesta tule :)
Kasvoilla on tossa miltei 100% merkitys.
Ja miehet ei ole pinnallisia???? Naisen ulkonäkö on tärkeintä? JJoooooooooh...
Että osaa olla typeriä, ilkeitä ja suvaitsemattomia ihmisiä tämä maailma täynnä. Jokainen meistä on saanut elämän ja ne eväät vanhemmiltaan mitä on tähän elämään suotu. Joku on geeniensä ansiosta pitkä ja toinen sitten vaikka se 150cm, on tummaa ja vaaleata, likinäköistä ja liikuntarajoitteisia jne. On törkeyden huippu että joku eväisi toiselta onnen vain ulkoisen ominaisuuden perusteella! Kyllä se pieni nainenkin ansaitsee löytää onnen, olkoon sitten pitkän miehen kanssa. Elämässä on niin paljon muutakin kuin ajatella miltä sitä näyttää jonkun pituuseron vuoksi ihmisten silmissä. Tuo eräs räyhääjä on tainnut kotoaan saada suvaitsemattoman kasvatuksen, toivottavasti ei lastaan kasvata yhtä kieroon. Rakastakaa ja tulkaa rakastetuksi, ja hyväksykää myös muiden tapa rakastaa ketä haluavat.
makuasioita, mutta turhaan yritätte kiistää sellaista tosiasiaa, että lähes maailmanlaajuisesti sekä pitkiä miehiä että pitkiä naisia pidetään yleisesti ottaen näyttävän ja upean näköisinä ilmestyksinä.
eipä sille mahda minkään minkä pituiseksi on jäänyt, mutta kateudeksi tuollaista paasaamista kutsutaan.
nämä monet tällaiset aloitukset on ihan satavarmasti tehnyt joko lyhyt, pituuteensa tyytymätön nainen tai sitten lyhyt, pituuteensa tyytymätön alemmuuskompleksinen mies. ei kukaan normi jaksa nähdä vaivaa muuten vaan laittamalla miljoonia aloituksia missä ilmoitetaan että lyhyt nainen on parempi kuin pitkä :D mitä hemmettiä? mitä hyötyä?? siitä vaan ottamaan kuka kenellekin kelpaa!