Taitaa mennä muuallakin maailmassa ihan niin kuin teksasissa, itse ainakin yhdyn miesten näkemykseen:
http://www.voice.fi/suhteet/mita-seksielamassa-kadutaan-eniten-tutkimus-selvitti/4/56215
Se mikä tuossa on kuvaavaa on se että naiset ihan oikeasti näyttävät katuvan jakamisiaan ja miehillä taas ei tunnu olevan juurikaan kaduttavaa. Tämänkin palstan "edistyksellisillä" jakarinaisilla täytyy olla hirveän huono omatunto tekemisistään, siitä johtunee heidän vihamieliset hylökkäyksensä miehiä kohtaan jotka toivovat naiselta korkeaa moraalia ja naisellista käytöstä. Antakaamme siis heille anteeksi, he ovat kiukkuisia vain siksi kun on niin huono olla.
http://www.voice.fi/suhteet/mita-seksielamassa-kadutaan-eniten-tutkimus-selvitti/4/56215
Se mikä tuossa on kuvaavaa on se että naiset ihan oikeasti näyttävät katuvan jakamisiaan ja miehillä taas ei tunnu olevan juurikaan kaduttavaa. Tämänkin palstan "edistyksellisillä" jakarinaisilla täytyy olla hirveän huono omatunto tekemisistään, siitä johtunee heidän vihamieliset hylökkäyksensä miehiä kohtaan jotka toivovat naiselta korkeaa moraalia ja naisellista käytöstä. Antakaamme siis heille anteeksi, he ovat kiukkuisia vain siksi kun on niin huono olla.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kaduttaa kun en nuorena ottanut tatuointeja enkä tehnyt rikoksia joten en saanut siksi naista
Niin jos atm tajuaisi tuon aikaisemmin niin ehkä nostaisi omaa tasoaan tekemällä useampia asioita.
Kummalla on huonompi olla, jakarinaisella vai neitsytmiehellä?
Varmaankin jakarinaisella koska tietää itse olevansa syyllinen pahaan oloonsa kun taas neitsymiehellä on puhdas omatunto, tietää että hänen tilanteensa on toisten aiheuttamaa tuskaa.
Harhaanjohtava tutkimus, tehty ulkomailla. Minua kadutaa se, ettn paneskellut tarpeeksi monen miehen kanssa ennen vakiosuhdetta. Toisaalta, mikäs sitä nytkään estää...
"mikäs sitä nytkään estää..."
Ei kai mikään, kun moraaliahan naisilla ei tunnetusti ole.
Mutta silti te kasaatte koko seksuaalimoraalin naisten harteille.
Eli sehän on sitä seksuaalista kaksinaismoralismia, vai mitähä?
Sinun omat valinnat on sinun omilla harteilla.
Enpä ole ikinä katunut, että menetin neitsyyteni ensimmäiselle poikaystävälleni. Olimme seurustelleet jo 8-9 kk kun se tapahtui, minä olin 15 ja hän 17. Olinko sitten liian nuori? No en kyllä sitäkään ole katunut, että siinä tilanteessa ja siinä iässä aloitin. Yhtä pettämistä myöhemmin elämässä sen sijaan olen katunut.
Tutkimus tehty äärikristillisessä Teksasissa, jossa naiset on aivopesty seksikielteisiksi vihaamaan omia luonnollisia halujaan.
Kyllä naisten kannattaa nussia mahdollisimman monen miehen kanssa. Tällä tavoin teidänkin ruikuttajapellejen mahdollisuudet saada seksiä edes kerran elämässänne moninkertaistuisi.
No enpä ole pahemmin katunut sitä etten ole nainut ketään kenellä ei ole mitään yhteistä kanssani. Sellaiset liitot ovat tuomittuja epäonnistumaan. Eikä sellaisia liittoja erota Jumala tai pyhä henki vaan kaksi typerää ihmistä !!!
Miehet toivovat naiselta korkeaa moraalia kaikella tapaa muuten, paitsi kutakin miestä itseään kohtaan....
Ei seksi parisuhteessa ole moraalitonta.
Sepä oli hyvä tiivistys, silloinhan muuttuukin sitten pihtariksi.
Miehet! Ei niitten kanssa voi elää - ja joo, ei onneks tarttekaan. Haha.
Kun et saa.
En minä mitään korkeampaa moraalia tai muuta huuhaata kaipaa vaan yhteisiä harrastuksia, koska kaikki muu on pelkkää huuhaata. Ilman kivipilareita liitto ei vaan yksinketaisesto voi kestää !!! Ilman yhteisiä harrastuksia näitä pilareita ei pidemmän päälle kyllä ole !!! Se on kuule ihan varma juttu !
Minulla ainakin on näköjään paha tapa tulla urputtamaan kaikkiin huoritteluketjuihin, mutta minulla ei ole kyllä millään muotoa huono omatunto omasta seksielämästäni, eikä mielipiteeni tästä asiasta liity oikeastaan edes omaan kokemustasooni.
Aika tarkoitushakuinen tuo aloitus, jossa näytetään vihjaavan, että naisten seksielämää koskevat kommentit ovat olleen lähinnä vienoja toiveita oman tulevan tyttöystävän kokemattomuudesta ilman muiden naisten leimaamista ja katkerat eukot vetävät tästä herneen nenäänsä. Minulle on ainakin henk koht täysin yhdentekevää millaista naista palstalaiset hakevat, koska minä en tule koskaan kenenkään tuolla tavalla ajattelevan ihmisen kanssa seurustelemaan. Lähinnä pännii nuo "naiset-on-saastaisia-porttoja-ja-pitäisi-polttaa-roviolla" tyyppiset ääliömäisyydet, vaikka tiedän että ne on trolleja ja pitäisi jättää omaan arvoonsa.
Asiallisemmissa kommenteissa (=niissä, jossa ei uhata tappaa ketään) minua korpeaa kaksinaismoralismi (mies saa harrastaa seksiä, nainen ei) sekä koko ihmisen leimaaminen pelkän sinkkuaikaisen seksikäyttäytymisen perusteella. Esim. nämä irtosuhteita sinkkuna harrastaneet naiset ei myöhemmin kykene uskolliseen perisuhteeseen ym. roska. Voi jonkun kohdalla pitää paikkaansa, ei kaikkien, eikä kaikki neitsyenäkään rengastetut ole uskollisia. Jos ei itse ole koskaan kokenut halua irtosuhteisiin, niin miksei voi hyväksyä sitä, ettei ehkä kertakaikkiaan ymmärrä irtosuhteita harrastavan ihmisen ajatusmaailmaa - eikä myöskään tarvitse vetää mitään johtopäätöksiä sellaisen ihmisen älykkyydestä tai persoonasta jota ei muutenkaan ymmärrä.
Usa on monta kertaa vanhoillisempi maa Suomeen verrattuna. Ja jos olisit rehellinen, niin myöntäisit että atm:t täällä hyökkäilee naisia vastaan huoritteluineen ja muine naisvihoineen, sinä mukaanlukien.
Itse pääsin eroon neitsyydestä 17-vuotiaana ja muistan vieläkin sen helpottavan tunteen kun kuvittelin jo ettei sitä ikinä tapahtuisi, ja sitäkin ajattelin, että kuinka noloa on olla kokematon. Siis ihan päinvastaista mitä te täällä yritätte selittää, mutta toisaalta, kuka tyttö nyt haluaisi itseään säästellä jollekin naisvihaajalle.
Sitten noin vuotta myöhemmin menin toisen miehen kanssa sänkyyn ja silloin minusta tuli vähän verta, kun sen ensimmäisen miehen kalu oli niin pieni. Ja voi hitto kun silloin hävetti. Ehkä vähän vieläkin.
Menetit siis tavallaan neitsyytesi kahdelle eri miehelle.
Luultavasti siis teit kaksi miestä todella onnelliseksi. Ei siinä ole mitään hävettävää.
On kyllä pahempi katua tekemättömyyksiään kuin tekojaan.
Ainakin jos on kyse noista sukupuoliasioista.
Totta tai joskus voi tulla katumus, jos on ollut väärän ihmisen kanssa, mutta uskisin että pahempi on vanhuksena miettiä kiikkustuolissa, miltä pimppi olisi voinut tuntua.
En ota kantaa tutkimukseen, mutta minun tuttavapiirissäni on lukuisia keski-ikäisiä naisia, jotka ovat nuorina ja nätteinä olleet ns.kilttejä tyttöjä ja katuvat sitä todella paljon. Nyt he sanovat, että olisi pitänyt pitää enemmän hauskaa nuorena myös seksuaalisessa mielessä ja olla kokeilunhaluisempi. Nyt vanhempana ja rupsahtaneempana se on heille liian myöhäistä.