Tuore suhde+ poikaystävän tempaisu

-Sarianna

Olen vasta noin kuukauden ajan virallisemmin seurustellut ko. miehen kanssa, joka on tällä hetkellä työhön liittyvällä visiitillä ulkomailla. Kalliista puheilusta johtuen, päätimme että pärjäämme 10 päivää puhumattakin. Tänään mies oli kuitenkin yhteyksissä, koska oli alkanut harkita josko jäisi loppuvuodeksi ulkomaille työhön sikäli näyttää että hyvällä meriitillä väliaikainen duuni olisi saatavilla. Tiedän että kysessä ei ole mitään vilppiä(esim toinen nainen), mutta sorruin täysin kun kuulin, etten näkisikään häntä kohta.

Olen todella onnellinen hänen puolestaan, sikäli hän paikan saa, mutta samalla pelkään suhteemme tulevaisuuden kannalta, sillä emme tulisi näkemään kovin pitkään aikaan, koska olen itse lähdössä vuoden alusta reissuun. En koe olevani millään saralla kaukosuhde-ihminen. Miten saisin miehen tajuamaan, että välitän hänestä ja haluan tukea häntä, mutta tällä hetkellä voin erittäin pahoin henkisesti. Ns. heräteltyä tätä, että hän osasisi huomioida myös minun tunteeni.

En ihan tarkalleen edes tiedä mitä hain tällä, mutta kiits vastauksista!:)

1

358

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+1

      Siis sinä lähdet vuoden alussa reissuun mutta miehen pitäisi luopua mahdollisuudesta työskennellä loppuvuosi ulkomailla? Kuukauden seurustelun jälkeen?

      Ei noin. Tuossa vaiheessa toivotaan, että ehditään vielä tavata ennen kuin sinun pitää lähteä ja sovitaan, että katsellaan tilannetta sitten kun sinäkin olet palannut reissustasi. Kuukauden seurustelun perusteella ei ole järkevää sinun ryhtyä perumaan reissuasi eikä todellakaan miehen olla käyttämättä tilaisuutta työskennellä ulkomailla kuukauden ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe