Facebookissa - TOSITARKOITUKSELLA

2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos ihminen haluaa löytää seuraa FB-profiilillaan niin "elämän kova koulu" tai "rikollinen" tai muu "huumori" ei todellakaan ole myyntivaltti.

Enpä todellakaan aio liittyä kyseiselle sivustolle.

Äänestä
  • ???

    Kai siellä muitakin on? En äkkiseltään nähnyt tiedotusta että se on vain elämän kovakoululaisille. Lähinnä silmään pisti että se ei ole muille kuin sinkuille, niin kuin asiallista onkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hilpp kirjoitti:

https://www.facebook.com/groups/tositarkoitus/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu