Onko ok ja onko jokin etiketti miten seurustellaan ja sekstaillaan useamman naisen kanssa, siten että kukaan heistä ei saa tietää toisistaan? Eli esim. maanantaina Liisa, tiistaina Minna, Keskiviikkona Laura jne.. Onko tämä oikein ja miten kohteliaasti toimitte siinä tilanteessa jos joku kissoista saa tietää sinun pelistä?
Miten toimitte?
Miten toimitte?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos olet julkimo tai niin komea mies, että löydät uusia seksikumppaneita päivittäin, ei tämän pitäisi olla mikään yllätys Liisalle, Minnalle tai Lauralle. Ääneen he eivät sitä sano, mutta heille oli tärkeää saada kokemus sinun kanssasi. Tokkopa he edes kuvittelivat mitään jatkoa.
Naisesi tietävät, etteivät merkitse sinulle mitään ja toisinaan suostuvat olemaan jononjatkoja, toisinaan eivät. Miehen toimintatapana rehellisyys ja hienotunteisuus ovat turvallisimmat. Et kerro toisista naisista, muttet kiellä heidän olemassaoloaan. Jos joku naisista kysyy muista suhteistasi, kerro, ettet levittele yksityiskohtia kysyjänkään yksityiselämästä.
Kokonaan toinen kysymys on se, miksi sarjatreffailet. Pidemmän päälle vakituinen suhde on antoisampi niin seksimielessä kuin muutenkin.
Noh, päiväunissaan, voi panes¨kella vaikka koko kylän eukkoja.
montako aloitusta aijot rustata vielä.
En ollut tuon toisen ketjun aloittaja, mutta luettuani sen tuli mieleen tällainen hauskempi keskustelu.
En itse siis ole pelimies. Vielä, mutta EHKÄ haluan tulla sellaiseksi.
Eli miten kunnon pelimiehet käytännössä hoitaa hommansa?
No, miksi sinulla on sama nimimerkki, mutta toisinpäin. Enkä ymmärrä, mihin pyrit
näillä uteluillasi, mutta nuo kysymykset on kyllä aika sairaita.
Vaikka etsisi pelkkää seksiseuraa, niin eiköhän siihenkin riitä yksi nainen,
tai mies, miksi pitäisi hosua monen kanssa..
Tämä tästä minun osaltani.
Missä on huumorintajusi?
Rehellisyys ihmissuhteissa on se etiketti, jota tulee noudattaa. Monisuhteilijan pitäisi löytää kumppaneikseen ihmisiä, jotka hyväksyy sen, että toisella on muitakin. Eli ei ole ok toimia niin, etteivät saa tietää toisistaan. Sillä lailla toimimalla saa aikaiseksi lopulta katastrofin ja menettää itse maineensa. Mustasukkaiset petetyt saattaa kostaa saattamalla pettäjän touhut jopa tämän sukulaisten ja työnantajan tietoon. Istu siinä sitten vanhempiesi luona joulupöydässä.
Olen kuullut että pelimiehet eivät ala sukuloimaan. Eli ei heitä varmaankaan haittaa, vaikka kissa puhuisi mitä kenelle tahansa.
Olet kuullut väärin.
Mä nussin aina kiekko tai jalisjoukkueen kanssa,yksinäinen pelimies ei riitä,joka reikää on pakko saada
Ei ole OK salata sitä, että säätää useamman kanssa yhtäaikaa. Kyllä pitää olla rehellinen sen suhteen, millaista juttua haluaa. Jos se sopii kaikille, niin sitten ok säätää vaikka kymmenen kanssa yhtäaikaa, muuten ei ole.
Siinä vaiheessa, jos jollekkin sattumalta selviää monen kanssa yhtäaikaa säätäminen, on todennäköisesti ihan turhaa miettiä miten toimia kohteliaasti kun ei sitä aiemminkaan oo tehnyt. Idiootin maineen olet siinä vaiheessa jo saanut, etkä siltä enää millään pelastu.
entä jos se onkin nainen joka "säätää " useamman kanssa yhtäaikaa.en edes muista kuinka monta miestä mulla tällä hetkellä on ehkä 10 enemmänkin.periaatteessa seurustelen 2 tyypin kanssa mutta eihän ne voi tietää mitä puuhastelen silloin kuin heitä tapaa.välillä pitää miettiä ennenkuin vastaa puhelimeen että tietää mitä seuraavaksi sanoo.puhelin numerot on tallennettu ei nimillä vaan sen mukaan missä nää tyypit asuu em kamppi ,itis,espoo.ym. ja tää ei todellakaan ole mikään vitsi.en tiedä kuinka kauan tätä aion harjottaa.
tiedätkö mitä.... minäpä sain ikävällä tavalla tietää, että ihmisellä kenestä välitin oli muita. Sain häneltä sukupuolitaudin, sama voi sattua sinunkin panoillesi.
Itehän en henkilökohtasesti pidä tämmösiä ihmisiä kuten sinä oikeen minään.. :D No mut kokemuksesta voin sanoo et jossain vaiheessa toi sun touhu paljastuu, mutta epäilen että ei se sua haittaa kun ei sulla näytä olevan kunnioitusta noita miehiä kohtaan muutenkaan.
Itse tiedän yhden tapauksen että nainen joka tällästä harrasti "joutu" muuttaa pois paikkakunnalta kun tuosta ny saa sellasen tietyn leiman otsaansa if u know what i mean.