Pienikin juttu voi muuttaa elämäsi

Puoli vuotta kiroilin ja pähkäilin tämän ongelman parissa, joka lopulta ratkesi itseasiassa yhdellä ainoalla käskyllä:

Break(0)
13108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuo käsky takaa sen, ettei ohjelmasi reagoi vìtun Windowsin automaattisiin toimintoihin. Jopa kyseisen ohjelmointikielen tekijät alentuvat tasolleni ja toteavat seuraavaa:

"Remarks

Please only disable break with good reason.
"

I have a good reason.. in my opinion.

Äänestä
  • Eli...?

    Äänestä

  • Mihin se präntätään? kirjoitti:

    Eli...?

    Kuhan avaudun juttelun merkeissä.

    Äänestä

  • Onko sovelluksen sulkeminen tehtävienhallinnasta automaattinen toiminto?

    Äänestä

  • old_profile_49727 kirjoitti:

    Onko sovelluksen sulkeminen tehtävienhallinnasta automaattinen toiminto?

    Hehe, taitaa AutoIt3 olla sullekkin tuttu ohjelmointikieli.

    Äänestä

  •  K  kirjoitti:

    Hehe, taitaa AutoIt3 olla sullekkin tuttu ohjelmointikieli.

    No ei ole.

    Tuli vaan mieleen, kun omissa ohjelmointiympyröissä on joskus joutunut pistämään loputtomasti pyörivän ohjelman haistelemaan, josko joku ulkopuolinen olisi mahdollisesti sammuttamassa osaa järjestelmästä, esim. varmistuksia varten tai muuta.

    Äänestä

  • old_profile_49727 kirjoitti:

    Onko sovelluksen sulkeminen tehtävienhallinnasta automaattinen toiminto?

    ON, jos ei tiedä takaporttia? (tai osaa?)

    Äänestä

Olen rakastanut ohjelmointia ala-asteen siltä luokalta asti, kun sain joululahjaksi Commodore 64:sen ja sen ohjekirjan.

Äänestä
  • Miksi roikut huuhaa ja kahvikeskustelut yms yms palstoilla,
    etkä ole jossain IT yrityksessä hyvässä ammatissa???

    Äänestä

  • Pistää epäilemään? kirjoitti:

    Miksi roikut huuhaa ja kahvikeskustelut yms yms palstoilla,
    etkä ole jossain IT yrityksessä hyvässä ammatissa???

    Miksei kumpaakin voisi tehdä yht'aikaa?

    Äänestä

Itseasiassa tuosta käskystä ei ollut apua paskan vertaa.

Äänestä

vedä ala huuli yli pääsi ja nielaise? Se auttaa:-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Puoli vuotta kiroilin ja pähkäilin tämän ongelman parissa, joka lopulta ratkesi itseasiassa yhdellä ainoalla käskyllä:

Break(0)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu