http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013120217783101_uu.shtml
Sama tarina toistuu kerrasta toiseen. Juopoilla, rikollisilla, narkkareilla, psykopaateilla, sarjamurhaajilla jne. on yleensä tyttöystävä / vaimo. Samaan aikaan kiltti, urheilullinen, hyvin toimeentuleva ja rehellinen mies jää auttamatta yksin. Miksi? Minusta tämä kertoo naisten todella sairaista mielenmaisemista. :(
Sama tarina toistuu kerrasta toiseen. Juopoilla, rikollisilla, narkkareilla, psykopaateilla, sarjamurhaajilla jne. on yleensä tyttöystävä / vaimo. Samaan aikaan kiltti, urheilullinen, hyvin toimeentuleva ja rehellinen mies jää auttamatta yksin. Miksi? Minusta tämä kertoo naisten todella sairaista mielenmaisemista. :(
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kiltti, urheilullinen, hyvin toimeentuleva ja rehellinen mieskinn saa naisen mutta luonnevikaiset ätmit eivät koskaan. Ja niin pitää ollakin.
No saipa tämäkin ukko naisensa:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288627627636.html
Toivottavasti on eukko tyytyväinen. ;)
Ja muistakaa sitten naiset, että te olette niitä valitsijoita, JOTEN, jos suhteessa tulee lunta tupaan, niin syyllisiä on TASAN yksi. Käyttäkää aivojanne, kiitos. :)
Kuitenkin useimmilla sarjamurhaajilla, raiskaajilla, yms. rikollisilla on tyttöystävä / vaimo. Onko heillä hyvä luonne? Vastaus, kiitos.
John Wayne Gacy raiskasi ja murhasi vähintään 33 pikkupoikaa Chigacon alueella vuosina 72-78. Hänellä oli vaimo ja kolme lasta. Varmasti oli miehellä vientiä naisten osalta. :(
Se on se parantava rakkaus.
Sitähän täällä toitotetaan. Breivik (palstan miesten mukaan) ei olisi tehnyt niitä tekoja jos joku nainen olisi rakastanut sitä.
Nyt kun naiset ovat rakastaneet, niin sekään ei ole hyvä. "Ei olisi saanut".
Missäs se parantava rakkaus ja välittäminen on nyt tehoineen?
Eikö se parannakkaan sekopäätä hyväksi?
Ei näiden aivokuolleiden jutuissa ole mitään logiikkaa. Syvä naisviha on sumentanut heiltä sen viimeisenkin järjenvalon ja sitten vielä ihmettelevät, kun eivät kelpaa. Johan he itse kumoavat väitteensä olemassaolollaan, että naiset tahtoisivat sekopäitä ja kus*päitä. Hehän ovat näiden edellämainittujen ruumiillistumia, eivätkä olisi naisettomia, jos naiset haluaisivat itselleen täyspask*ja.
Nii.
Kyllähän sinkkutilastot kertovat omalta osaltaan, että sietoraja on tullut vastaan.
Silti joku sitkeä ja hyväuskoinen yrittää rakastaa....auttaa toista viemällä viinat pois.
Ihmiset on kasvattu kai sinkkuuteen tai sitten me kaikki olemme olleet aina yhtä sietämättömiä?
No, kyllä se kertoo miesten sairaista mielenmaisemista.
Onhan se nyt paljon pahempi juttu murhata ihmisiä, kuin rakastaa pahista.
Hyvä huomio.
Palstalaiset paheksuvat rakastavaa naista, mutta ei pahoinpidellyttä tai tappavaa miestä.
Ainakin minä haluan löytää itselleni miehen, joka on kiltti, rehellinen ja mielellään edes hieman urheilullinen.
Nii varmaan
"Samaan aikaan kiltti, urheilullinen, hyvin toimeentuleva ja rehellinen mies jää auttamatta yksin. Miksi? Minusta tämä kertoo naisten todella sairaista mielenmaisemista. :(
Joo,näinhän se menee aina vaan.
Just. Kaikki naiset nimenomaan haluaa juopon hakkaajan. Taidat ihan oikeasti olla idiootti! Tällä samalla logiikalla kaikki miehet haluaa (tässä käytän nyt palstalaisten yleisesti suosimaa termiä, anteeksi) lutkan. Tunnen itse useammankin naisen, jotka ovat varsin vilkkaita seuraelämässään ja heillä kaikilla on kumppaneita riittänyt. Sitten kun mies on saanut selville, että nainen on pettänyt niin on kovaan ääneen haukuttu h******i, vaikka tasan tarkkaan ovat alusta asti tienneet mihin lähtivät. Ja edelleenkin, se kiltti, huolehtiva hyvin toimeentuleva tavallinen nainen jää auttamatta yksin.
Joten, eiköhän näitä "koskaan oppimattomia, sairaista mielenmaisemista kärsiviä" löydy molemmista sukupuolista :).
Ei kannata kertoa miehille että on pettänyt. Ja itse en edes tunne naisia kuin kaksi enkä niiden seurustelu historiaa eikä mua edes kiinnosta. Se kiltti nainen jää yksin koska on nirso ja odottaa että mies tulee valkoisella ratsullaan hakemaan kotoa.