Avoliitomme äkkiloppu

Brooke Broken

Olin neljä vuotta avoliitossa ihanan miehen kanssa.Teimme kaikkea kivaa yhdessä. Mies kertoi eron olevan vireillä, eli hänellä oli vaimo& perhe "jossain Lappeenrannan suunnalla." Lapsiin hän piti yhteyttä. Joskus hän oli puhelimessa kireä ja katsoi ympärilleen voiko puhua rauhassa;ero ei ollut vielä selvä ja asiat vaimon kanssa pahasti kesken. Mies oli usein matkoilla:työ,harraste,Tallinnan risteylyjä oli paljon.Annoin hänen mennä,palaisisihan hän kuitenkin luokseni. Eräänä päivänä miestäni ei vain kuulunut kotiin,aloin olla huolissani.Kännykkä hälytti turhaan. Vihdoin auto ajaa pihaan,siellä olivat mieheni kaverit. Mieheni oli ajanut kolarin.
Ehdin hyvästelemään hänet. Näin sairaalan käytävällä vaalean naisen kahden lapsen kanssa.Tajusin että olin nähnyt naisen kaupungilla,Prismassa ja jopa Tallinnan laivalla. Hän oli tuijottanut minua tiiviisti. Päästyäni kotiin,ei mennyt kauaa kun ovikello soi. Oven takana oli tuo sama nainen,joka alkoi saman tien huutamaan ja raivoomaan, penkoi kaappeja ja repi kansiosta mieheni-miehensä valokuvat. Lapset katsoivat ymmyrkäisinä kun heidän äitinsä raivosi vieraassa asunnossa vieraalle naiselle. Näinen syytti minua miehensä onnettomuudesta:"kun pikku-Sari on yksin,pikku-Sari sitä Pikku-Sari tätä.Sanoin ettei nimeni ole Sari. -No,kuka v....u sä sitten ooot!!??nainen poistui lapsineen.
Mieheni oli siis pyörittänyt yhteensä kolmea naista. Menetin lyhyessä ajassa mieheni(jota en siis tuntenut lainkaan)Uskoin kaikki selitykset, vaikka kortit eivät toimineet ja mieheltäni putosi kerran ajokortti jossa oli toisen henkilön nimi.Kaikki yhteiset muistot.(sain armosta pitää pari valokuvaa ja muutaman muistoesineen) Irtisanouduin vähän aikaa sitten ja odotan nyt lasta.Myös mainittu "Pikku-Sari" on raskaana tälle miehelle jota en tuntenut lainkaan.

5

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valehtelet

      Jollain on sairas mielikuvitus tai sitten sulla heittää todella pahasti päässä. Katsotko liikaa leffoja kenties?

      • Brooke Broken

        1.Nainen tapaa kapakassa miehen ja mies onkin aviossa,muttei tietenkään kerro sitä tälle toiselle naiselle.
        2.Vaimo kyräilee ja seurailee.
        3.Identtiteetivarkaus,valehtelu,petos ym.
        4.Avokki kuolee onnettomuus tsm.
        5.Kaiken menetys(asunto ym.)
        6.Mies pyörittää useampaa naista.
        Kaikki nämä voivat ollla myöskin FAKTOJA.
        Kyllä noita sairaita asioita tapahtuu ihan kuule tosielämässä. sairas mielikuvitus,tai viiraa päässä. Voi kyynel! Liikaa elokuvia,no ei todellakaan! En laita rahaa vuokraleffoihin tai kanavapaketteihin.Itse olet katkera,kitkeränä syntynyt.


      • Helga Hirmuinen

        No mitä välii, anna toisen pelleillä. Hyvähän se on jos jollakin on hyvä mielikuvitus, onhan se välillä ihan mukava lukea jotain liiba liiba -juttujakin kuin ainaisia valituksia kotitöistä,rahasta tai kun toinen,yleensä nainen lihoaa.
        Ei toi Brooke Brokenin juttu, oli sitten tosi tai ei ainakaan mua haitannut.
        Ja miksi ap.la viirais päästä? Come`oon!


    • Hoh hoh ja

      Heh heh ja vielä kerran heh.

      • Helvi.3 eronnut

        Aivan kivat sulle. Lukeeko ihmiset mieluiten miehen valituksia kun vaimo lihoo, riitelyä rahasta,kotitöiden jakamisesta ym. Mieluiten vaikka undulaattien seksielämästä. Minun mielestä aloittajan kertomus oli tosi,mitä siinä oli väärää tai epäselvää?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1682
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      963
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      841
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      720
    Aihe