Olen käyttänyt nuvaringiä nyt kahden vuoden ajan. Tänään huomasin yön aikana tulleen ruskeaa vuotoa hieman. Renkaan vaihto on vasta viikon päästä. Onko renkaassa jokin vika vai mistä moinen voisi johtua kun ennen ei ole moista ollut?
Nuvaring ja ruskea vuoto
nuva
2591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Varmaan löydät sieltä yleisien haittavaikutusten listasta vuotohäiriöt. Ihan sama oletko käyttänyt viikon, vuoden vai seitsemäntoista vuotta. Haittavaikutuksia voi tulla koska tahansa.
Moi! Kävitko siitä terveydenhoitajalla? Minulla tapahtui sama juttu. Jos sunnuntaina pitää ottaa rengas pois, niin sitä edeltävästä keskiviikosta asti ruskeaa vuotoa. Käyttänyt rengasta nyt 2vuotta. Vuoto oli pientä, juuri ja juuri pieni tahra pikkuhousuihin ja väheni kahdessa päivässä pois. Renkaan poiston jälkeen ei kuulunut kuukautisia. Kävin paniikissa hakemassa myös raskaustestin ja negatiivista näytti. Huomenna soitto neuvolaan, koska haluan saada vastauksia.