Tampereen pyrähdys sai massiivisen huomion!

Lööpit oli revitty maksimiin ja luokkasota levisi hetkessä kaikkiin olohuoneisiin!

Tampereella tapahtunut pikku pyrähdys osoitti, että julkisuutta voi saada asialleen nopeasti ja paljon sopivasti "paukuttamalla".
20200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Niin mille "asialle"?
Mitenkä tuo rähjääminen edistää yhtään mitään?

Äänestä

Aivotonta laumaa on helppo johtaa, mutta rikkomalla ei mitään rakenneta. Ei tyhmemmiltä tarvi kaikkia opiksi ottaa, kun maailmalta mellakoota tuijottaa.

Äänestä

Saa juu eli odotamme innolla pakkotöitä jotka tulossa sossupummeille 2014.Loppuu kaljottelu, kun lisäksi osan toimeentulotuesta 50% saa ruokalappuina jolla ei tupakkaa eikä kaljaa saa.

Äänestä

"julkisuutta voi saada asialleen nopeasti ja paljon sopivasti "paukuttamalla"

Siis oliko asia se, että pitää saada vapaasti tuhota toisten omaisuutta ja vastustaa virkavaltaa väkivaltaisesti? Mitään muuta tuosta ei jää mieleen. Luokkasota-huutelijoilla ei luultavasti ollut edes käsitystä mistä siinä on kysymys. Halusivat vain riehua. Porukan joukossa oli hyvätuloisten kurittomia kakaroita. Näillä riehujilla on vain arvot hukassa ja moraali puuttuu, ei mitään oikeaa sanottavaa, eikä tietoa yhtään mistään.

Äänestä
  • Mutta juju on siinä, että tuossa oli selkeä malli, kuinka iskeä eliitin pehmeisiin kohtiin ja kuinka saavuttaa maksimaalinen huomio!

    Äänestä

Olisi se hienoa, jos kaikki suomalaiset toimisivat yhtä hienosti kuin te anarkistit. Voitaisiin kaikki mennä tuhoamaan kaikki paikat, sillähän saamme paljon aikaan varmasti!

Äänestä

Katinpaskat taitaa olla poliisivaltion kannattaja! Mee oravanpyörääs takaisin ja kuluta. Hopi hopi. Sitähän päättäjät haluaa. Itse ajattelin nauttia vapaudestani.

Äänestä
  • Mitäpä jos poistuisit tämän valtion alueelta, kun ei kerran kiinnosta olla siinä mukana.

    Äänestä

  • Toivottavasti kaltaisenne loiset saisivat joskus isän kädestä. Tosin, en koskisi teihin ilman kumihanskoja. En ole mikään bakteerikammoinen, mutta joku raja toki saastan käsittelyssäkin.
    Meinaatteko viedä lapsianne joskus reissuille ulkomaille, kustannatte heidän lätkäharrastuksen, ostatte uuden turvallisen auton, jolla perhettänne kuskaatte, hankitte omakotitalon, jossa teillä mukavaa olla, lasten leikkiä jne jne jne.
    MInä olen nämä vaimon kanssa tehnyt, ja tuntuu mukavalta. Toivottavasti joku teistä mätäpaiseista pyrkii joskus tulla rikkomaan minun omaisuuttani, katsotaan mitä sitten rikkoontuu.

    Teidät pitäisi sulkea johonkin kommuuniin, tuoda sinne ruokaa ja vaatteita. Sähköt minun puolestani voidaan laittaa valtion piikkiin. Nettiä ei tietenkään. Olkaa, sotkekaa, kasvattakaa hamppunne siellä rauhassa. Älkää tulko ihmisten ilmoille. hyi hitto, mitä kuonaa olette!!

    Äänestä

  • " Itse ajattelin nauttia vapaudestani. " Tuo vissiin tarkoittaa sitä, että ajattelit elellä veronmaksajien kustannuksella, ts. sossun tuilla ja olla näin "vapaa". Kuitenkin jos veronmaksajien rahoilla järjestetään itsenäisyyspäivän juhlat, niin se on sitten väärin, eikö olekin loogista? Siis ei yhtään itsekästä ajattelua. Haluatko vielä täsmentää, miten tämä vapaus KÄYTÄNNÖSSÄ toteutuu? Millä tämä oravanpyörä korvataan?

    Äänestä

  • hohhoijaa teitä kirjoitti:

    Mitäpä jos poistuisit tämän valtion alueelta, kun ei kerran kiinnosta olla siinä mukana.

    Eiköhän perusteta näille rähinöitsijöille joku reservaatti, jossa saavat elää täysin omillaan ilman mitään yhteiskunnan tuomia rasitteita. Ehtona tälle olisi vain se, että eivät enää koskaan tule meidän tavallisten ihmisten puolelle.

    Äänestä

Tottakai kiinnostaa olla valtiossa mukana! Isoisäni ei vain sotinut tälläisen valtion puolesta. Moni asia on hyvin, en sitä kiellä. Mutta suurin osa mielestäni päin perseitä.

Seuraavaksi sanot minulle "mee töihin"

Menisin mielelläni jos niitä töitä olisi!

Tutustukaa valtion tekemiin rikoksiin kansaa kohtaan ja kysykää uudelleen että olemmeko itsenäinen Suomi?

Äänestä
  • Töitä löytyy aina. Eri asia on se, mitä töitä suostutaan tekemään. Tällaisessa hyvinvointivaltiossa kun ihmiset ovat sen verran nirppanokkia, etteivät suostu ns. likaisia töitä edes vastaanottamaan, vaikka niitä kyllä olisi. Ulkomaalaiset tekevät nekin likaiset työt, kun eivät suomalaiset anarkistit halua tehdä niitä.

    Äänestä

  • 9a3tu3t kirjoitti:

    Töitä löytyy aina. Eri asia on se, mitä töitä suostutaan tekemään. Tällaisessa hyvinvointivaltiossa kun ihmiset ovat sen verran nirppanokkia, etteivät suostu ns. likaisia töitä edes vastaanottamaan, vaikka niitä kyllä olisi. Ulkomaalaiset tekevät nekin likaiset työt, kun eivät suomalaiset anarkistit halua tehdä niitä.

    Naurettavaa tuollaista väittääkään. Töitä, joilla eläisi, ei löydy aina. Eikä niitä riitä kailkille.

    Äänestä

Voi hellanlettas, kun ollaan niin vihaisia "eliitille" - äänestäkää vaaleissa.
Kansan valitsema jengi vie valtiota siihen suuntaan miten enmmistö sen haluaa menevän.
Onneksi Esson baarin oluenlitkijät pysynevät pienenä vähemmistönä.
Baarin pöydässä se elämän valo löytyy - siellä se kumpuuaa tieto miten valtiota johdetaan

Äänestä

Noh. Minä en tuomitse teitä. Te tuomitsette minut. Ollaan sitä niin oikeassa =)
En halua kellekkään mitään pahaa! Teidän puheistanne voin päätellä että ette ole samoilla tiimoilla?

Äänestä

Ja tottakai ymmärrän jos ihmiset on vähän näreissään. Ei kaikkia voi miellyttää. Onko oma käytöksenne ollut aina hyvää? En usko.

Kyllä, Minulla on vanhemmat ja kunnioitan heitä syvästi. Olen myös ollut työelämässä paljonkin. Mutta fakta on vain se että työtä ei ole tarjolla. Sitten kirotaan kahvi tauolla töissä Kataista ja Urpilaista ja eu direktiivejä. Joku nostaa pienen mellakan pystyyn jossa muutama ääripää mielenosoittaja rikkoo pari ikkunaa. Ja sitten ollaan niin närkeissään että "voitte varmasti osoittaa mieltänne muullakin tavoin" Tottakai voidaan, mutta kuinka paljon media näkyvyyttä sellainen saa? Muistatteko pysähtyneenne kadulle kuuntelemaan unicefin kummilapsi asiolla liikkuvia henkilöitä? Uutisointi saa automaattisesti mielenosoittajat näyttämään huligaaneilta.

Kapitalismi on erittäin maata kuluttuva systeemi ja ei ole ainoa systeemi myöskään. Eikä myöskään Anarkismi tai Kommunismi. Teillä on nytten vain iskostunu päähänne tämmöinen Punaset vastaan Valkoset skenaario. Jota ei todellisuudessa ole.

Mulle tuli nyt ainakin sellanen kuva teistä että kanssanne ei pysty asiallista keskustelua jatkamaan. Jos tähän joku asiallisesti vastaa. Saatan jopa minäkin!

Kunnioitan veteraaneja ja vanhoja ikäpolvia. Mutta en sitä mihin suuntaan maamme on menossa. En ainakaa halua omille lapsilleni jättää sellasta maailmaa jossa olisi hirveä elää.

Seuratkaa uutisia maailmalta, kääntäkää telvisio pois. Olkaa lastenne kanssa ja nauttikaa elämästä! =)

Rauhaa, Rakkautta & Harmoniaa

Äänestä

Vihdoinkin joku puhuu palstalla asiaa!


Kaikki eiliset mielenosoittajat eivät rikkoneet mitään ja olivat vain passiivisia sivusta seuraajia.

Kylläpäs nykyihmiset on vihasia =/

Pitäkää lapsistanne huolta ja muistakaa opettaa heille että ottaisivat kaikki huomioon ja ei tulisi suomi24 palstoille kirjoittamaan kuinka kansa on tyhmää..

Äänestä

"Medianäkyvyys" oli niin negatiivista kuin vain voi olla. Aivoton roskasakki kännissä rikkomassa paikkoja. Hah! Enpä usko, että yksikään sotiemme veteraaneista tällaisen "vapauden" takia henkeään ja terveyttään vaaransi. Vapaus ja demokratia tarkoittavat myös vastuuta ja lakien noudattamista.

Mitään sanomaa ei näillä tuholaisilla ollut, muuta kuin kateus hyväosaisia kohtaan. Voi voi, et sitten syntynyt kultalusikka suussa! On se niin väärin!

Voiskohan vesitykeillä vastaanottaa nämä apinat ensi kerralla jos vielä jaksavat hillua? Ainakin kunnon pippurisumutteet, kyynelkaasut ja nokialaista nuoriso-ohjaajaa niin että tuntuu vielä joulun jälkeenkin. Eivät pennut ole saaneet aikanaan isän kädestä niin sitä kaipaavat, että joku heidät kuriin laittaisi.

Äänestä

"Enpä usko, että yksikään sotiemme veteraaneista tällaisen "vapauden" takia henkeään ja terveyttään vaaransi."

Entäpä sen takia että valta luovutettiin kaikessa rauhassa brysseliin ja nyt toimitaan kaikenmaailman roskasakkien rahoittajina, samalla kun hallitus kaavailee jatkuvia leikkauksia mm. näiden kunnioittamienne vanhuksien hoitoon että saatais lisää rahaa lusmumaiden auttamiseen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolliander L kirjoitti:

Lööpit oli revitty maksimiin ja luokkasota levisi hetkessä kaikkiin olohuoneisiin!

Tampereella tapahtunut pikku pyrähdys osoitti, että julkisuutta voi saada asialleen nopeasti ja paljon sopivasti "paukuttamalla".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu