Erosin poikaystävästäni vähän aikaa sitten. Eron jälkeen hän alkoi haukkumaan minua Huoraksi, Lutkaksi lesboksi, vammaseksi tyhmäksi jne. Hän myös levittää erilaisia valheita minusta ympäriinsä.Hän textailee, soittelee ja mailailee minulle huora viestejä. Kaikki ystäväni sanovat että poikaystäväni on vain todella lapsellinen ja sairas. Olen aivan samaa mieltä.
Ero
Yksinäinen
61297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lapselliselta exäsi touhu vaikuttaa, yritä olla välittämättä, niin eiköhän hän väsy ajan mittaan.
tallenna textit ja mailailut ja käy polisiasemalla purettamas viestisi.nosta syyte kunnianloukkauksesta,myös lähestymiskielto.sinun ei tarvitse YMMÄRTÄÄ häntä!
Poikaystäväsi on katkera erostanne, eikä keskenkasvuisuuttaan osaa käsitellä tunteita oman päänsä sisällä. Juuri noinhan lapset toimivat.
Aikas ääliömäistä ja sinulle tietysti rankkaa. Koita olla välittämättä, niin eiköhän nuijakin jossain vaiheessa väsähdä piinaamiseen. Jospa vielä joskus tajuaisi oman typeryytensäkin.
Mukavaa syksyä enivei.
MIksi ihmiset ei voi erota sovussa, vai onkohan se aina niin että miehen itsetunnon päälle käy, jos typykkä lähtee..
Minua odottaa VARMASTI sama kohtalo. Mutta olenpa valmiina...
Ex- poikaystäväsi on loukkaantunut ja sen ymmärtää, mut sen käytös suhteen jälkeen on aika sairasta. itse lähdin käveleen suhteesta ja moiseen ei tarvinnut kummankaan syyllistyä. Ainoa, mitä exäni yritti tehdä, oli saada minut takaisin suhteeseen, mikä oli ymmärrettävää, kun meillä oli yli viiden vuoden suhde takana. Mutta se loppui kun katsoin häntä silmiin tiukasti ja totesin kaiken olevan ohi ja etten halua kuulla enää hänestä.