Huolesta sairas anoppi

MIH

Miksi anoppi-parka ei voi aloittaa jo omaa elämää? On niin huolissaan perheestämme, soittelee melkein päivittäin, pelkää ja voivottelee. Lapsista se tietenkin on huolissaan, ilman syytä kuitenkin. Väsyttää ja ahdistaa, sairas ihminen.

2

338

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meillä kans

      Ymmärrän tunteen, onhan se ahdistavaa kun ei pidä aikuisia ihmisiä aikuisina. Minne tahansa ollaan menossa, aina pelätään, että henkihän siellä lähtee. Ja välittömästi. Kaikki harrastukset on hirveän vaarallisia, henkihän niissä lähtee ja kotonaan pitäis vaan olla ja hoitaa puutarhaa tai kutoa.

      Olen urheilullinen ja koko ajan saa kuulla, kuinka vaarallisia lajini oikein ovatkaan. Ja että enkö voisi sanoa miehelleni (anoppini pojalle siis) että myy sen moottoripyörän, kun se on "kuolemanloukku". Reissuun kun olemme lähdössä, niin muualle ei saisi mennä kuin kanarialle, kun muut ovat "kehitysmaita" ja niissä "kidnapataan turisteja" Huom, emme ole koskaan olleet euroopan ulkopuolella, joten pelkonsa on täysin aiheeton.

      Olen koittanut sanoa, että liikkumattomuus on vaarallisempaa, mutta ei hän kuuntele, kuulemma "kotiinsa ei ole kukaan koskaan kuollut" en tiedä, onko tuo joku hölmö sanonta vai msitä hän on tuon keksinyt, mutta sillä on aikan kiva tukkia muiden suut.

    • mmonihhu

      Minäkin olen huolissani oleva anoppi, pelkään lapsenlasteni puolesta, koska miniäni on hyvin kylmä ja välinpitämätön lapsiaan kohtaan. Olen nähnyt hänen lyövän alle vuoden ikäistä lastaan ja hän on vanhimmalle lapselleen hyvin tyly ja kova. Hän kerjää huomiota kaikin keinoin ja jos joku asia ei mene mieliksi, siitä saa kärsiä koko perhe. Väsyttää ja ahdistaa, miniäni on sairas ihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      381
      894
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      186
      676
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      625
    7. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    8. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      62
      606
    9. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      604
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      567
    Aihe