lainannut rahaa tai onko sinulta lainattu? Hoituiko takaisinmaksu ajallaan?
Vastaukset 9
- miesvm_1967
Lainasin Ratikalta 20000 egee eikä takaisin maksusta ollut puhetta.
Meillä ei ole koskaan kaveriporukassa ollut tapana lainata rahaa ns rahanpuutteen takia eli lainaamiset ovat liittyneet tilanteisiin, joissa joku maksaa kaiken ensin esim. matkaa varatessa ja muut maksaa jälkeenpäin tilille, lompakko on unohtunut jne. Joka ikinen kerta maksut ollaan hoidettu puolin ja toisin.
- rose
naapurille.
häntä hävettää todella paljon rahan lainaus joka kk.
jolloi hän ei edes halua miehensä tietävän.
kerran v'äkisin maksoi takaisin ylimäärästä ja nyt meillä on varattuna tuossa n.40€ kun vie velkaa on 20€, no mutta voihan tätä kohta bisnekseksi sanoa.
jos lainaa suosin vain pientä lainaa että toinen pystyy antamaa lainatun takaisin.
olemme lainatut sitten säästetty. kun kuitenkin nekin varat sitten menee joko haalareihin tai kenkiin jos ei sitten auton korjauksiin tai yllättäviin menoihin. - määmy
Aikanaa londasin yhel frendil pari kymppii, eikä maksanu takas vielkää.
Nykyää ostan lainasummal "pantin", minkä ostaa vuoden sisäl takas tai sop.muk.
Kummimmuksu o eri juttu, ilman tukee ei klaarais opintoi. Luotan, et maksaa takas. Sekä että. Opiskeluaikaan oli molemmin puolista lainailua periaatteella kaikki baariin, vaikka kaikilla ei rahaa ollut.. Aina tuli kaikki hoidettua takasin. Nykyään ei enää ole tarvinnut itse lainata eikä kukaan ole tullut kyselemäänkään,
Joo, olen lainannut kaverille ja veljelle. Sovittuna aikana sain maksut takaisin. Tietysti autan, jos vaan voin.
En lainaa puolitutuille, ellen todella tunne lainaajaa. Pitää olla tarkkana, ketä on luottamuksen arvoinen, ketä ei.privana? en. noin muuten oon ja vaikkei takaisinmaksua oo tänäkään päivänä kuulunu niin se homma hoitui sillä että lopetin välit kyseisen tyypin kans.. loppujen lopuksi melko simppeli ja halpa hinta siitä miten helposti pääsi eroon vaikka kuinka jankutti miten hän maksaa ja maksaa ajallaan. jännä huomata seki kuinka helposti jotkut ihmisetki on määriteltävissä näemmä rahassa ja nähtävästi myös tietävät sen ku ei enää oo kuulunut.
mutta ellen kuulostais niin enkeliltä niin mainitsen että olen myös lainannut enkä oo maksanut takaisin. sen kanssa meni asiat muutenki ristiin joten annoin olla eikä oo kysellyt, olen siis halpa huora.Sekä että. Ja sekä että ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1561132
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.281054Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s44923- 42795
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?49737- 62718
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?69617- 37609
- 76597
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57585