Taksikuskit saavat pillua

Olen kuullut parilta taksia ajaneelta kaveriltani, että jotkut naiset tarjoavat pillua maksuksi jos heillä ei ole rahaa. Tämä koskee myös ATM taksikuskeja, sillä tiedän yhden nyt muutaman vuoden eläkkeellä olleen AT-miehen, joka ajoi koko työikänsä taksia ja hänkin kertoi tästä ilmiöstä.
7914
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minä taas olen kuullut taksikuskeista jotka vaativat pillua/suihinottoa, jos naisella ei ole ollut rahaa maksaa taksia. Poliisilla uhkailevat. Onkohan kyse samoista tyypeistä?

Äänestä

Mikä unelma-ammatti, senkun istuu autossa, vetää röökiä ja kuuntelee vaikka radiota niin naiset tarjoilee seksiä. Tai ei sittenkään, pikaiset Skodan takapenkillä ei niin hyvältä kuulosta, vuokra-lordi on vielä parempi kun saa luontaisetuna vuokralaiseltaan rahapulassa olevan neidon vuokran luonnossa.

Äänestä
  • Käyppä lukemassa taksi-palstoja vaikka täällä suomi24 niin huomaat että unelma-ammatista ei ole kyse, pitkiä työpäiviä ja palkka jää silti pieneksi.
    Tuskin kovin hohdokasta istua 12h autossa päivässä.

    Äänestä

Siinä on se ongelma, että isäntä vaatii kuitenkin maksun siitäkin kyydistä, minkä nainen maksaa luonnossa, joten omaa kuvetta pitää rengin kaivaa. Lisäksi operaation aikana auto ei ole ajossa, eikä sillä tienaa sen enempää isäntä kuin renkikään.

Ja kukaan ei myöskään sano, että minkälaisia ne naiset ovat jotka itseään maksuksi tarjoavat. Ei välttämättä niitä kauneimpia tai tuoreimpia kukkasia, kun kotiinsa ihan ypö yksin tulevat.

Äänestä

Kaikki muut saa, paitsi sinä.

Kaikki muut saa miten päin tahansa ja millä keinolla tahansa, paitsi sinä.

Äänestä

Autokoulun opettajat saavat varmaan paljon pillua pissiksiltä, että saisivat kortin.

Äänestä

Jos taksikuski vetäisee pidemmän kaavan mukaan takapenkillä, niin se aika on pois ajamisesta. Jos vetäisee jotain pikaisesti, niin ei siitä kauheasti ehdi nauttia. Eiköhän noi jutut ole jotain legendoja 60-luvulta hippiajoilta.

En tajua, että miksi matkustaa taksilla, jos ei ole rahaa. Tuommoisen 10 km:n matkan kävelee reilussa tunnissa ja jos on pidempi matka, niin koko yöhän siinä on aikaa tallustella. Luulisi, että jokaisella olisi myös joku tuttu jolle soittaa, jos rahat kerta kaikkiaan on loppu. Sitä paitsi miksi pitää dokaa kaikki rahat? Juot pari juomaa vähemmän, niin pääset sillä rahalla ainakin osan matkasta taksilla (jos et malta julkisia käyttää).

Ehkä ATM:t saisi helpommin, jos tarjoutuisivat viemään naisen kotiin taksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisasialooseri. kirjoitti:

Olen kuullut parilta taksia ajaneelta kaveriltani, että jotkut naiset tarjoavat pillua maksuksi jos heillä ei ole rahaa. Tämä koskee myös ATM taksikuskeja, sillä tiedän yhden nyt muutaman vuoden eläkkeellä olleen AT-miehen, joka ajoi koko työikänsä taksia ja hänkin kertoi tästä ilmiöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu