Miksi monet haisee kamalalle pskalle vaikkapa junassa tai bussissa? Siis ihan siistin näkösiä päälle päin mutta se haju. Yök! Ja välillä nähnyt Harjun yleisessä saunassa äijiä joilla pepun karvoissa roikkuu ruskeita kakkapalloja.
Eikö ihmiset osaa pestä takapuoltaan? Se pitäsi pestä joka istunnon jälkeen. Ei se vessapaperi sitä putsaa, kunhan vaan siirtää pascan toiseen kohtaan ja karvoihin. Hankkikaa bidee tai käykää suihkussa istunnon jälkeen ja jos on reissussa, pyyhkikää edes jollain savet-kosteuspapereilla.
Monet haisee pascalle!
3
223
Vastaukset
- Muslimit pesee
Muslimit pesevät persiin aina sonnalla käynnin yhteydessä vedellä. Ei vessapaperia siis. Arabimaissa on yleisesti käytössä vessoja, joissa on reikä lattiassa sonnalle, vieressä jalanjälkien tyyppiset paikat jaloille, siinä sitten kyykitään ulostamassa ja vieressä laittialla lojuu vesiletku. Kun homma on tehty, pistetään vesiletkuun painetta ja huuhdotaan sillä persus. Joskus letkun tilalla vesisanko tai kulho, josta sitten kädellä lapataan vettä persreiälle.
Se on asia erikseen, miten hygieenistä tuokaan on, meinaan bakteereja saattaapi jäädä ihan hitusen kouraan ja ilman paperia sonnansekainen pesuvesi sitten valuu tyypin noustessa peffalta jalkoja pitkin alas. Ehkä en ihan kättelisi jotain egyptiläistä ensin ja sitten söisi jotakin naposteltavaa samalla kädellä...
Muslimit pitävät länsimaisia saastaisina siksi, että he pyyhkivät eli siirtävät ulosteen vain paikasta toiseen vessapaperilla. - koetapa pestä
jos astut vaikka koiran kakkaan, niin sitten tiedät ..
- kakat
En kyllä pyyhkiessä mitään siirtele, vaan ihan pois pyyhin. Sitä peffaa kuuluu hei hangata kunnes paperi puhdas. Voi mennä yli kaks sekunttia, mutta semmosta se elämä on.
Onko tää jotenkin yleistä, että jengi kävelee kakat pepussa?
Jos sinne jotain joskus jää, alkaa kirvely kyllä tarpeeksi nopeaan, että aika äkkiä tulee vessaan takaisin tarve pyyhkimään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711448
- 585459
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462717- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131851Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441815Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411460Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61406Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371379