33 vuotiaan tyttö ystäväni vanhemat komentelevat kuin lasta

jiri.,.

olen seurustellut 2 vuotta tyttö ystäväni kanssa ja emme asu yhdessä mutta hänen isänsä on niin valtava komentelija ja määräilijä että tyttö ystäväni laitoi kynttilän itsenäisyys päivänä palamaan niin hänen isänsä tuli komentaman tytärensä omaan asuntoon ulos se kyntillä sinä et sisällä kyntilöitä polta ja tämähän sitten kiltisti tuikun vei lyhtyyn ylös mutta aivan järjetöntä touhua ja he asutvat samalla pihalla aivan vastapäätä tyttö ystävääni

2

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mek

      Eikö tyttöystäväsi voi sanoa isälleen suorran että paunukoon niin kauas kun pippuri kasvaa. Tyttöystäväsi pitäsi kertoa isälleen että on tayttanut 18 ja on suomen lain mukaan itsemääräämisoikeus ja se siitä. Laitappa sinä isäukko kuriin ja sanot ihan suoraan että mikä hän on täysi-ikäistä lastaan komentelemaan niin hyvä tulee. Taitaa olla murrosikä elämättä naisellasi kun ei isälleen vastaan uskalla sanoa ja se oma elämä on vain otettava vaikka väkisin tai muutettava rittävän kauas vanhemmistaan niin hyvä tulee.

      • Kynttilälyhty

        Ei voi.
        On lukemattomia isiä ja äitejä, joiden lapset kerta klaikkiaan eivät voi puhua vanhemmilleen yhtään mitään, eikä olla koskaan eri mieltä heidän lanssaan.

        Moni ihminen on joutunut koko elämänsä olemaan vanhempiensa käskyläisenä, sillä heidän oma tahtonsa on nujerrettu sanomalla, että se on uhmaa ja vanhempien typerää vastustamista, ja uskonnollisissa piireissä lisäksi vielä syntikin.

        Tällaisten ihmisten pitäisi avioitua jämäkän puolison kanssa, joka vie kumppanin pois vanhempien vaikutuspiiristä ja alusta asti seisoo selkä suorana ja torjuu vanhmepien päsmäröinnin.

        Jos seurustelunne jatkuu, niin vaikuta siihen, että tyttöystäväsi ymmärtää, että on muutettava pois vanhempien silmien alta. He puuttuvat muuten teidän elämäänne koko ajan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2457
    2. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1343
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    5. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      949
    6. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      123
      832
    7. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    8. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      616
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    10. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      20
      529
    Aihe