minulle tuli viikko sitten kikkailemaan iha hyvännäköne jätkä, täyttää 16 ensviikolla, eli vuoden mua vanhempi. sano välillä jotai iskurepliikkejä ja aluksi olin vaa sillee just. jatkoin kuitenki jutteluu ja henkilö oli kuitenki kiva, ja eile huomasin tykkääväni tosi paljon täst pojasta, en yleensä ihastu ees helposti!
nyt sitte pääasiaan, eli miten saisin tuon pojan pitämään minusta, koska uskon ettei hän oikeesti tykkää must sillee, ollaa juteltu skypes paljo ja kikkailtu paljon, niin miten saisin hänet oikeesti kiinnostumaa minusta? ehkä jopa parisuhdetasolle, mut ainaki et olis jotai juttuu... koska välitän hänest jo nytte!
mutta kyseinen henkilö asuu 2,5h ajomatkan päässä ja kaukosuhteet ei yleensä toimi varsinkaan nuorilla.. ja hän kerto että oli viimekesän pettäny tyttöystäväänsä, ei pahasti vaan pussaillu jonku toisen kaa, ja ku tunnen hänet kunnolla nii voisin käydä niillä, tottakai ennen kun harkitsisin seurustelua!
en halua että hän saa tietää et tykkäisin siit vaa et saisin sen tykkää minusta :) sanokaa rehellisesti jos koko juttu on tuhoontuomittu valmiiksi, haluan selvittää mitä pitäisi tehdä!
netissä flirttailu?
3
489
Vastaukset
- vainii
Kyllä pitää olla niin hankalaa. Et halua, että tyyppi tietää tykkääväsi siitä, mutta haluat sen pitävän susta? Ehkä sitä saattaa alkaa enemmän kiinnostamaan jos kerrot sille tunteistasi.
"kaukosuhteet ei yleensä toimi varsinkaan nuorilla"
Jaa toimiikohan suhteet yleensä nuorilla... Muutenkaan en ymmärrä noita nuorten "suhteita" vaikka itsekään en ole paljoakaan sua vanhempi.
Kerronpa vaan, että saattaa tuo "pettäminen" ajan myötä muodostua vähän pahemmanlaatuiseksikin ja voi myös tapahtua yhä useammin jos sen hyväksyy/on hyväksynyt. Tai siltä ainakin vaikuttaa, että se ei sua haittaa. Mut suosittelisin kuitenkin pysymään poissa ja unohtamaan.- auttakaaavutonta
siis haluisin et se ns kiinnostuis musta, mutta en halua että se saa tietää et tykkäisin siit vielä.. eikä se pettäis jos se oikeesti tykkäis must... mut haluun ainaki pitää sen kaverina..
- auttakaaavutonta
Ihana lukee näit viestei jälkikäteen :D mutta jatkoin juttelua ja tavattiin lopulta ensimmäisen muttei viimeisen kerran (3-4kk sitten) ja rupesin tykkää hänestä tosi paljon... ja nyt ilman yksityiskohtia sanon että olisi pitänyt antaa olla ja unohtaa :( kyseinen miehenalku särki nimittäin sydämmeni. Mikä meitä naisia vaivaa sillä tiesin jo tuota viestiä kirjoittaessani että jos tästä tulisi jotai nii minua sattuisi ja niinhän siinä kävi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483608Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192368Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151940Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391477Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821450- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030