Tuli aika hitaasti tämäkin
http://www.iltalehti.fi/fiidifi/2013121117821964_fd.shtml
Terve tuloa maalle
9
118
Vastaukset 9
Tarpeellisia ohjeita kaikki. Kymppi kohdasta tuli mieleen pieni lisäkysymys...
"10. Opettele erottamaan hevonen ja lehmä toisistaan."
- Miten kaupunkilainen erottaa poika hevosen ja poika lehmän, tyttö hevosesta ja tyttö lehmästä? En ala kurkkimaan, tai tiirailemaan niitä.runontaja kirjoitti:
Tyttöhevosella ja tyttölehmällä on nisät
Mutta jos ne on kaukana laitumella, niin ei niitä erota.
- No kyllähän
jokainen härän erottaa lehmästä.
tosi..typy kirjoitti:
Mutta jos ne on kaukana laitumella, niin ei niitä erota.
Sitten on odotettava, että tulevat lähemmäksi
Aika naurettavaa minulle, mutta monelle alle 20v todellista tietoisku asiaa. Niin ja, elin elämäni ensivuodet maalla mummolassa :)
- Miksi porukkasi
sut sinne sysäsi?
Miksi porukkasi kirjoitti:
sut sinne sysäsi?
Elämäntilanteensa vuoksi. Sen takia on omat vanhemmat on tärkeitä, että niihin voi turvautua, silloin kun itse ei pysty.
- määmy
Meil ei oo lehmii, eikä hevosii ja tasan lukitaa bilikan dörtsit ku menen kauppaan... eiku prismaan. Kyl niit lanttipuuttees olevii narkkareit löytyy kyläst ku kyläst.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91044Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56945
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.47802Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162749Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 59660
- 70596
- 22566
- 95561
- 52531
- 60524
- 26500
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15059472Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246418
