Elikkäs minulla on otsikon mukainen maasturi automaattivaihteistolla ja ongelmani on saada nelivetoa pelittämään. Neliveto kytketään manuaalisesti 4H tai 4L asentoon. Olen tähän asti yrittänyt saada nelivetoa päälle siten, että auto on paikallaan ja vaihde on N-asennossa ja sitten yrittänyt peruutella ja muutenkin venkslannut edestakaisin..Jos jollain on kokemusta aiheesta tai jonkinlainen ratkaisu niin olisin kiitollinen vastauksista.
Jeep Cherokee Laredo -90 4l
jh241
4
263
Vastaukset
- Osta japanilainen
Siellä on laatikossa jakaja sökö. Korjaantuu noin 3200 eurolla.
- jh241
Kuulostaa halvalta:) Joo en tosiaan tiedä onko jotain hajonnut vai onko käyttäjässä vika..
- 2+7
Ainakin joidenkin toisen mallin Jeeppien ohjekirjassa sanotaan, että 4L päälle laittaessa auton olisi hyvä olla n. 3-5km/h liikkeessä, jolloin 4L:n ketju asettuu helpommin paikoilleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917465- 373967
- 453510
- 2352803
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402652- 452482
- 1322401
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292279Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202228- 451972