Elikkäs minulla on otsikon mukainen maasturi automaattivaihteistolla ja ongelmani on saada nelivetoa pelittämään. Neliveto kytketään manuaalisesti 4H tai 4L asentoon. Olen tähän asti yrittänyt saada nelivetoa päälle siten, että auto on paikallaan ja vaihde on N-asennossa ja sitten yrittänyt peruutella ja muutenkin venkslannut edestakaisin..Jos jollain on kokemusta aiheesta tai jonkinlainen ratkaisu niin olisin kiitollinen vastauksista.
Vastaukset 4
- Osta japanilainen
Siellä on laatikossa jakaja sökö. Korjaantuu noin 3200 eurolla.
- jh241
Kuulostaa halvalta:) Joo en tosiaan tiedä onko jotain hajonnut vai onko käyttäjässä vika..
- 2+7
Ainakin joidenkin toisen mallin Jeeppien ohjekirjassa sanotaan, että 4L päälle laittaessa auton olisi hyvä olla n. 3-5km/h liikkeessä, jolloin 4L:n ketju asettuu helpommin paikoilleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684