Elikkä siis, ihan mielenkiinnosta kysyn, mahtaakohan 22v nainen pitää 38v miestä seksikkäänä ja haluttavana? Asiallisia vastauksia kiitos, ja pelkästään naisilta.
22 vs 38
7+16
9226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei, omasta puolestani kyllä vastaan, ja kaverien puolesta myös. ;) Lähtökohtaisesti liian vanha, kun voisi jo olla teini-isäni. Pidän yläikärajana kolmeakymmentä, sitä lähestyvilläkin pitää jo olla tasoa enemmän kuin keskimääräisessä ikäisessään.
38v mies on juuri passeli 22-vuotiaalle naiselle, johan nyt biologiset faktatkin sen kertovat.
Aloittaja tahtoi vastauksia naisilta...
Ja minä vastaan, että ei. Tosiaankin voisit olla jo isäni. Äitini oli itseasiassa 18 -v ja isä 21 -v kun synnyin, eli olet lähes saman ikäinen.
Hahhah, sanonko minne voit tunkea ne "faktasi", "tutkija". Lakkaa jankkaamasta jaskaa joka jumalan keskustelussa.
Minusta tuntuu, että tämä "tutkija" ei ole SE "tutkija". SE "tutkija" kirjoittaa yleensä paljon pidempiä stooreja.
Kyllä voisin pitää 38-vuotiasta miestä seksikkäänä. Se riippuu millainen mies on kyseessä. "Rumia" löytyy kaikista ikäluokista ja tiedän monta parikymppistä miestä, joihin en koskisi pitkällä tikullakaan. Olen tykännyt vanhemmista miehistä varmaan 15-vuotiaasta lähtien. Nyt olen 21-vuotias.
Jos on 22 ja 38-vuotias, niin ikäeroa on 16 vuotta. TEORIASSA 38-vuotias mies voisi siis olla 22-vuotiaan naisen teini-isä. Käytännössä asia on vähän eri. Todella harvat pojat saavat 16-vuotiaana lapsia. En ole ikinä käsittänyt tuota "hän voisi olla isäsi/äitisi" juttua. Kyseessä EI ole isä ja tytär, vaikka mies ikänsä puolesta olisikin lähempänä naisen isän ikää kuin naisen ikää. Voisihan Niinistökin olla ikänsä puolesta Jenni Haukion isä.
Sanoisin siis näin, että 16 vuotta ei ole liian iso ikäero, jos siitä ei sellaista tee. Joidenkin pariskuntien kohdalla suuri ikäero koituu suhteen kohtaloksi, mutta toisilla suhde toimii siitä huolimatta tai juuri sen ansiosta. Se on yksilöllistä.
Mulla kans niin, että kolmekymmentä on ehdoton yläraja. Olen itse siis 20 vee tyttö. Tuon ylärajan asetan paitsi ulkonäön myös ihan luonteenkin takia. En voi mitään sille että jos 38 vee mies tulisi iskemään ,niin ajattelisin että se on joko jälkeenjäänyt, tyhmä tai pelkän seksin perässä. Pakkohan sen ikäisellä on olla jo sen verran enemmän elämänkokemusta että oltaisiin ihan eri elämäntilanteissa. Ja sillä kokemuksella mitä oon vanhempien miesten kanssa jutskaillut, niin voin sanoa että ei meillä ole paljon yhteisiä puheenaiheita eikä ne oikein tajua mun juttuja :).
Ihmiset on yksilöitä ja ikä on numeroita. Turhaan tällaista kyselet, kun teoriassa moni varmaan pitää liian suurena ikäeroa, mutta sitten käytännössä taas joillekin yksilöille tuo ikäero ei haittaa mitään.
Sori, en ole nainen, mutta vastasin.
Itse olen 22v nainen ja seurustelen 38v miehen kanssa. Kihloihin mentiin aika vasta ja aattona tulee 2v seurustelua. Eikä ikäero haittaa lainkaan, päinvastoin. Myös vanhempani pitävät miehestäni. Ollaan mieheni kanssa samantyylisiä, samanlainen elämänkatsomus, periaatteet, huumori, halutaan samanlaisia asioita elämältä.
Ja tottakai mieheni on seksikäs ja helkutin hyvän näkönen, ei mielestäni 38vuotias ole vielä mikään vanha. Toki jotku tuon ikäiset voi näyttää ikäistään paljon vanhemmalta, aivan kuten vaikkapa parikymppinen nainen voi näyttää paljon nuoremmalta (tai vanhemmalta).
Eikä ainakaan ole pelkän piparin perässä.. Kun tutustuttiin niin ei kertaakaan yrittänyt saada seksiä. Jopa sanoi että haluaa tutustua rauhassa ja seksiä sitten jos etenee seurusteluun asti. Kuinkahan monelta mieheltä voi kuulla jotain tuollasta? Voin vakuuttaa että aika harvalta!