Miten alkaa jännä mieheksi

Miten tälläsestä kiltistä kaupunkilais miehestä tulee jännä mies joka saa naisia. Pitääks alkaa olee törkee naisia kohtaan ja vonkata suoraan petiin vai mitä pitää tehdä?
8116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sitä joko on tai ei ole. Jos ei ole niin on mahdotonta moiseksi yrittää tullakaan.

Äänestä

Ala elää jännää elämää. Matkusta. Aloita joku uus jännä harrastus (missä on sukupuolijakauma 50-50), Tutustu uusiin alakulttuureihin, jos asut jossain missä sellaisia on (suurimmissa kaupungeissa).

Äänestä

Alat tekemään jänniä asioita, joista voit sitten kertoa jänniä tarinoita naisille.

Äänestä

Osta BMW, kaahaa sillä mielipuolisesti ja aloita lauseesi sanomalla Äää!

Äänestä

Pitää olla yllättävä ja vähän ristiriitainen. Jos olet karun näköinen karpaasi niin sinun pitää yllättää jollain vastakohdalla. Eli runoja lukemaan tai kodittomia kissoja hoivaamaan. Jos taas näytät hellyyttävältä pehmomieheltä, niin sinun pitää osoittaa olevasi tarvittaessa kova ja jämäkkä. Juju on siinä että koska naiset haluavat yleensä sitoutua yhteen mieheen, niin tässä tulee olla ikäänkuin kaikki miehet samassa paketissa. Pari täysin vastakkaista harrastusta auttaa jo aika pitkälle mielenkiintoisen imagon luomisessa. Surkeaahan tämä on mutta niin se valitettavasti tuntuu menevän...

Äänestä
  • varmasti ainakin humoristi-lisäpisteitä tulis tommosesta

    Äänestä

  • 9+16 kirjoitti:

    varmasti ainakin humoristi-lisäpisteitä tulis tommosesta

    Huumorin ja vakavuuden yhdistäminen on erittäin olennainen keino. Pitää pystyä olemaan vakava ja aito niissäkin tilanteissa joissa miehet usein sortuvat puujalkavitseihin. Huumoria kannattaa käyttää mieluummin säästeliäästi kuin tuhlaillen. Sitten kun on tylsä hetki jossa nainen odottaa vakavaa ja tiukkaa asiaa, niin on hyvä aika yllättää mielellään itseironisella huumorilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


city boy kirjoitti:

Miten tälläsestä kiltistä kaupunkilais miehestä tulee jännä mies joka saa naisia. Pitääks alkaa olee törkee naisia kohtaan ja vonkata suoraan petiin vai mitä pitää tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu