Erosin 2008 kesällä ensirakkaudestani. Ero oli mulle todella vaikeata, ja kärsimyksistä maksanmedelleen, rahallisesti ja terveyteni ja minäni menetin siinä hommassa. Pari vuotta olimme on/offia, ja sitäkin välillä niin myrskyisästi, mutta hyvin kiihkeästi. Satutin kuitenkin kokoajan itseäni, sillä halusin hänet takaisin, mutta hänelle olin vain seksiseuraa humalassa... En tiedä milloinse käänne tapahtui mutta olin ylpeä kun olimme erossa kuukauden, sitten toisen jne... Nyt ilman mitään fyysistä kontaktia olemme olleet erossa toisistamme nyt ainakin kaksi vuotta. Henkisesti myös. Käyn terapiassa, mutta en käy keskustelua tähän edelliseen suhteeseen liittyen vain omaan varhaislapsuuteeni liittyviin kysymyksiin, jotka toki ovat suorassa suhteessa menetyksen sietoon (suhteen päättymiseen). Olen niin ylpeä etten ajattele, enkä koe tarvitsevani häntä enään. Toivon hänelle kaikkea hyvää elämäänsä, ja olen onnellinen siitä mitä tuo aika minulle opetti. Olen oppinut rakastamaan itseäni, ja opettelen sitä lisää. Minua ei manipuloi toiset ihmiset vaan päätän itse elämästäni, ja tiedän olevani vastuussa omasta onnellisuudestani.
Viime yönä hän rakas entinen paras ystäväni on kirjoittanut minulle facebookkiin viestin humalassa, ja ikävöinyt minua....... Kahden vuoden täydellisen hiljaiselon jälkeen. Miksi? Ja miksen saa asiaa nyt pois mielestäni? Miksi minun on välittömästi ikävä? Vai onko en tiedä? Onko vaivan arvoista edes ajatella koko asiaa?
Terveisin 25vuotias tyttö ihmeissään.
Viesti humalaiselta exältä
keijukainen1
1
596
Vastaukset
- kkkkko
Et ole täysin yli vielä. Sinuna poistaisin viestin enkä vastaisi mitään. Ei tule kiusausta lukea sitä kun viesti on poistettu. Ei se exä ole parempaan suuntaan muuttunut, jatka onnellista elämääsi ilman häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025486- 835017
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492793
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561936