Sähköhoito

Liizi

ELi sähköhoidosta lihaskipuun kyselisin... Kauan apu kipuun kestää, jos tuo nyt auttaa? Onko kokemuksia kyseisestä hoidosta? Ittelleni fyssari ehdotti selkäkipuun....

4

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elektric man

      Sähköhoito on kivunlievitykseen jopa loppumiseen hyvä keino. Särkylääkkeet syrjäytyy ja tämä hoitomuoto lisääntyy. Sähkötuolien tulo markkinoille onkin ajan kysymys. Töpseli seinää ja metallikupu päähän ja jalkavanne jalkoihin. Istut mukavasti ja tehon voit säätää käsinojassa olevalla säädöllä portaattomasti aina 240 volttiin asti. Jännitystä lieventääksesi voit tehdä tämän kaiken vaikka salkkareita katsoessasi!

    • miss99

      Olen itse saanut TNS-hoitoa kipuun fysioterapiassa ja koska se toimi hyvin, hankin laitteen kotiin.

      Minulla on toiminut selkäkipuun ja niskakipuun, yms.

      Laite on Omron E4.

      Jos selkä esim. kipeytyy akuutisti, laitan hoitoa joka aamu ja joka ilta 2x15 min. Jatkan useita päiviä, kunnes auttaa. Vaikea sanoa kuinka nopeasti, tämähän riippuu vaivasta ja siitä miten hoito annetaan jnee.. Mulla yleensä parin päivän päästä alkaa helpottaa hieman, sitten viikossa jo selvemmin.Aikoinan taisin käyttää akuutissa vaiheessa paljon pitempään laitetta että tulosta tuli.

      Jos fyssari laittaisi sulle aluksi hoitoa, niin kannattaa kokeilla. Siihen on hyvä totutella ensin, että pystyy käyttämään sitä kotona oikein, jos sellaisen hankkii.

      Sitä voi käyttää myös lihasjumiin hieronnan tavoin, joten käyttöähän laitteelle näinä tietokoneaikoina keksi vaikka selkä parantuisi.

    • Anonyymi

      MINÄ KÄVIN JUURI SELKÄKIPUJEN TAKIA SÄHKÄHOIDOSSA JA SE TODELAKIN AUTTOI

    • Anonyymi

      eikö se sähköhoito ja sitten kun tuoliin sidotaan ja siitä kipataan jäiseen jääpala veteen, yhteisvaikutus hyvä?
      valkotakkiset valvoo prosessia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1775
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1260
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      698
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe