Juu , kysyisin kun chordsejen yllä lukee vaikka 'C'-sävel , niin mistä tiedän miltä kieleltä Se tulee ? Sehän voi tulla vissiinkin kaikilta kielitä? Kun ei ole esim alennus eikä ylennys merkkiä , oon miettinyt jo pitkään. Toivottavasti saan apua ja kiitos vastanneille .
Vastaukset 4
- varaministeri
Tässä ratkaisu: tee nuoti, viskaa basso sinne ja tanssi sen nuotion ympärillä noiden nuotties mukaan. Siinä sulle c-säveltä.
- dasg
Jos siellä soinnun päällä lukee pelkkä C niin silloin ei ole sen koommin edes kerrottu minkä oktaavin C se on eli periaatteessa sama minkä C:n otat. Jos otat sen matalimman C:n mitä bassosta saa niin se on se sama C otatpa sen toisen kielen 3. nauhalta tai 1. kielen 8. nauhalta (toki soundi on vähän erilainen). Jos ei kovin mutkikkaasta bassottelusta ole kyse niin helpointa on jos pyrkii pitämään sormet siellä 1-4 nauhan kohdalla ja ottaa kaikki tarvittavat äänet niiltä nauhoilta.
- cisse1
Eirittäin paljon kiitosta ^^ Hyvää joulua!
-Cisse Da Boss - Ikuisesti Ganes
Ootko ihan Hurriganes miehiä? Kun Cisse Da Boss on nimesi? Hurriganes rulettaa now and forever.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518