Olen uusi kierukan käyttäjä. Olen koko elämäni käyttänyt tamponia enkä aio luopua niistä nytkään. Vuoto on niin runsasta etten mitenkään pärjää siteellä. Tunnen myös epäsiistiksi siteen kanssa.
Mitenkähän suuri riski on saada kierukka tamponin kanssa ulos.?
Onko joku teistä onkinut sen tamponilla ulos?
Mitenkähän suuri riski on saada kierukka tamponin kanssa ulos.?
Onko joku teistä onkinut sen tamponilla ulos?
Vastaukset 3
Vanhimmat
ymmärrän sua, mulla samat ajatukset siteistä ja tamponeista. mulla on ollu vuosia kierukka, ja ei oo ollu mitään ongelmaa tamponin käytössä. vaikkaki ku on hormonikierukka ni mulla ei oo paljon vuotoa kuukautisten aikaan, silti pidän tamponia vaikka pärjäis siteelläkin. että käytä vain rauhassa :)
Kiitos vastauksesta. Päätin tosiaan ottaa riskin ja käyttää. Kyllähän se harmittaisi mikäli kävisi niin, että kierukka tarttuisi tamponiin kiinni ja tulisi ulos. En kuitenkaan halua tehdä elämästäni liian vaikeata. En nimittäin voi työpäivieni aikana juosta vessassa koko ajan.
oishan se ikävää ku kierukka on aika kallis ni uutta mennä sit laittamaan. että kyllä oon tosi iloinen että kierukan käyttö on onnistunu ku tosiaan ite en kans tykkää yhtää käyttää siteitä.