21v mies 35v nainen

jopasjops

En tiedä miten tässä kävi näin, olemme muutaman vuoden tuntenut ja nyt olemme todenneet että olemme ihastuneet toisiimme ja ikävöitsemme toisiamme koko ajan ja ajattelemme toisiamme paljon. Me olemme aika samanlaisi ja rakkaudessahan ei ole rajoja, mutta kyllä minua mietitytttää että mitä siitä tulee, kun on 15 vuoden ikäero ja miten kerron muille. Antakaa jotain vinkkejä ja näkökulmia asiasta... Minun ikäset ovat kuitenkin suht lapseellisia jotkut kavereistani verrattuna varmasti hänen kavereihinsa

6

419

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on totta, että 21-vuotiaat miehet ovat lapsellisia, ainakin useat heistä. Mutta jos sinun ja tämän kolmevitosen välillä tunteet kukoistaa niin antakaa mennä vaan.

    • 4+4

      On täysin totta että 21 vuotiaat tytöt ovat täysin lapsellisia elämässään hukassa olevia pikku prinsessoja. Anna palaa kolmevitosen kanssa sillä siinä on nainen isolla ännällä!!

    • Sellaista vain.

      Niin no tämä toisin päin. Nainen 22v ja mies 36v. Tutustuttiin minun ollessa 19 ja miehen 33. Seurusteltu 2v 8kk. Eikä meillä ainakaan mitään ongelmaa ole ollut ikäerosta huolimatta, kun kemia ja huumori toimii ainakin meillä. Tietenkin itseäni myös jännitti kertoa vanhemmilleni, että tälläisen miehen olen löytänyt, mutta hyvin vanhemmat otti hänet vastaan kun häneen tutustuivat ja olivat onnellisia puolestani.

      • liian iso ero

        Hyi saatana.

        No, viimeistään vajaan kymmenen vuoden päästä huomaat, miksi kommentti "parisuhteeseesi" on hyi saatana.


      • Sellaista vain.
        liian iso ero kirjoitti:

        Hyi saatana.

        No, viimeistään vajaan kymmenen vuoden päästä huomaat, miksi kommentti "parisuhteeseesi" on hyi saatana.

        Aijaa. On näitä isompiakin ikäeroja kun 14v ja sekö ei ole hyi saatana, kun miehellä on vanhempi nainen, mutta kun naisella on vanhempi niin se on heti tuhoon tuomittu? Se tietääkseni on tärkeintä, että huumori, kemia kohtaa ja ollaan kiinnostuneita samoista asioista. Ei me muuten yhdessä oltaisi, jos meillä ei mitään yhteistä olisi.


      • Jadette
        liian iso ero kirjoitti:

        Hyi saatana.

        No, viimeistään vajaan kymmenen vuoden päästä huomaat, miksi kommentti "parisuhteeseesi" on hyi saatana.

        Höh! Kymmenen vuoden päästä: mies 46, nainen 32?

        Mitä ihmeen "hyitä" siinä muka on?

        No, siitä taas kymppi eteenpäin mies 56, nainen 42 ja taas kymppi, 66 ja 52.

        Joten mitä se kellekään kuuluu, toisten ikä? Rakkaus on tärkein.

        Tiedän parisuhteessa olevia 85 ikäisiä. Et kai niillekin mene sanomaan hyi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7530
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2959
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1793
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      117
      1479
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      764
    Aihe