http://www.news.com.au/lifestyle/parenting/insane-cars-driven-by-students-at-university-of-america-in-dubai/story-fngqim8m-1226784767945
18-24 vuotiaat ajelee tuliterillä luksusautoilla koulumatkansa. Milläs täällä suomessa ajetaan koulumatkat? Pyörällä räntäsateessa ja loskassa, varakkaammat bussilla ja erityisen rikkaat 10 vuotta vanhalla corollalla.
Näin tässä "lottovoittajien" maassa...
On lottovoitto syntyä Dubaiin...
5
110
Vastaukset
- realisti
Kaikissa isommissa kaupungeissa on lentokenttä mistä pääsee kaikkialle maailmassa. Onnea vain.
No ei se pitkään arabeilla mene hyvin. Öljy heillä vähenee ja länsimaissa keksitään bensiinin ja dieselin korvaavia ernergiaa. Sitten heillä ei ole kuin hiekkaaavikot. Ja kuinka käy sitten islamin? Ei varmasti sallita enään, kun se loukkaa ihmisoikeuksia nyt on vainsallittu, koska arabeilla on öljyä ja rahaa.
Ja vedestä arabit maksaa saman mitä me maksetaan bensiinistä litra
- Arvaas
Arvaakkos miksi polttoaineet maksavat sen verran kuin ne maksaa miinus verot?
- 75% veroa...
no ei ne voi paljoa maksaa kun suomen bensalitran hinnassa on 75% veroa jo 90-luvulta lähtien...
- nerokkuus katoaa
ehkä riippuu paljon siitä, oletko öljysheikin vai kamelikuskin poika??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648