http://www.iltalehti.fi/asuminen/2013122217864089_an.shtml
Moiset poikien pelejä häiritsevät ämmät, pitäisi viedä Korvatunturin huipulle, ja työntää pyrätuolissa alas sitä jyrkintä rinnettä!
Kaikenlaisia kateellisia kaheleita se tuokin limppu elättää !
Late Lapista. SSSS Ry!
Moiset poikien pelejä häiritsevät ämmät, pitäisi viedä Korvatunturin huipulle, ja työntää pyrätuolissa alas sitä jyrkintä rinnettä!
Kaikenlaisia kateellisia kaheleita se tuokin limppu elättää !
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mummot ja paapat katsoo kelle voi huomautella, kun isot-pojat pistää välillä vähän sanoisko hulinaksi, on suu supussa oltava niissä taloyhtiöissäkin.
Niinpäs! Lapsukaisille on turvallista mennä rähjäämään, Keskon ja SOK,n pamput voisivat sanoa takaisin!
Minun pihoillani ovat aina saaneet lapset leikkiä ja pojat pelata, muuta vahinkoa eivät ole saaneet aikaan, kuin nuolella rikkoneet yhden kapean ulko oven lasi, sekään vahinko ei maksanut monta markkaa kun itse vaihdoin lasin!
Late Lapista. SSSS Ry!
kieltäjät pipipää sakkia,mutta noita on/aina ollut kaikkialla ja koko maan mitalla.
itsekin saman lapsena kokeneena ja myöhemmin omat lapseni kokivat muualla samaa.
säännöt oltava,mutta ei nyt noin olemattomiin asioihin tulisi suuremmin puuttua.
vastaavan tapaisia muitakin asioita sattuu ihan jatkuvasti,se on uskomatonta mutta totta. on niin pikkumaisia tyyppejä,ettei aina mielikuvitus pysy mukana mihin joku voi puuttua tai olla hanakasti täysin eri mieltä. ei ole aina mitään todellista syytä,silti
joidenkin valitus-mielipaha on uskomatonta.
Puolensa ja puolensa. Oma parkkipaikka on onneksi kaukana lasten leikkipaikasta. Naapuri ei valitettavasti ole yhtä onnekas. Tämän uuteen autoon ilmestyi yllättäen naarmuja. Kukaan ei luonnollisesti ole nähnyt eikä varsinkaan tehnyt mitään.
Naapurin ukon Nissanissakin on kuplia siellä täällä, joita ukko väitti tehdyn parkkipaikalla, mutta ukon vaimo sanoo jotta itse on ukko pökkinyt lommot autoonsa parkkipaikoilla!
Late Lapista. SSSS Ry!
Vuokratalossa naapurissa oli ukko joka rähisi yhtenään, ei saanut lapset kulkea yleistä tietä, kaikille huuti mikä liikkui, lähti 60 km päähän toisten riesaksi.